Gerdab.IR | گرداب

نتانياهو روانپزشك خود را كشت

تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۳۸۹

روانپزشك نخست‌وزير رژيم صهيونيستي يادداشتي را پس از خودكشي برجاي گذاشت كه در آن نوشته شده بود، "بنيامين نتانياهو"، نخست‌وزير رژيم صهيونيستي، عمر مرا به پايان رساند.

به گزارشگرداب پايگاه خبري الجزيره به قلم "مايكل اسميت" نوشت، "موشه ياتوم" روانپزشك برجسته اسرائيلي كه انواع مختلف بيماري‌هاي رواني را در طول دوره اشتغال خود درمان كرده بود، در 13 ژوئن (23 خردادماه) در خانه خود در تل‌آويو در حالي پيدا شد كه ظاهراً بر اثر شليك گلوله به خود، خودكشي كرده بود.

يك يادداشت خودكشي در كنار وي يافت شد كه در آن نوشته شده بود كه "بنيامين نتانياهو"، نخست‌وزير رژيم صهيونيستي كه در 9 سال گذشته بيمار وي بوده است، "عمر مرا به پايان رساند".

وي در اين يادداشت نوشته بود: من ديگر نمي‌توانم بيش از اين تحمل كنم. سرقت، رستگاري است، آپارتايد، آزادي است، فعالان صلح، تروريست‌ هستند، قاتل، خودپدافند است. سرقت ادبي، قانوني است. فلسطينيان، اهل اردن هستند، ضميمه سازي، نجات است. پاياني براي اين تناقضات وجود ندارد. فرويد قول داد كه عقلانيت در نفس غريزي حكمراني كند اما وي هرگز با بنيامين نتانياهو ملاقاتي نداشته است. اين فرد [نتانياهو] مي‌گويد كه گاندي، پنجه بوكس را اختراع كرد.

بر اساس اين گزارش، روانپزشكان با گرايش بشر به پردازش حقيقت به منظور جلوگيري از تقابل احساسي با موضوعات مشكل‌زا آشنا هستند اما ياتوم ظاهراً از چيزي شگفت‌زده شده بود كه وي "آبشار دروغ‌" ناميد كه اين آبشار از برجسته‌ترين بيمار خود [نتانياهو] فوران مي‌شد.

دفترچه يادداشت ياتوم از هم پاشيدگي پي در پي شخصيت اين روانپزشك اسرائيلي كه زماني شكست‌ناپذير بود و تحت سيل توجيهات عقلاني نتانياهو، دچار شكست شخصيتي شد را به طور جزئي توضيح مي‌داد.

"يوسي بيچر" همسايه ياتوم كه خانواده وي اغلب با اين روانپزشك اسرائيلي سفر مي‌كردند، گفت: من كاملا شگفت‌زده شدم. موشه انساني با شخصيت كاملي بود و قبل از آنكه كار درماني نتانياهو را آغاز كند چندين بيمار اسكيزوفرني را درمان كرده بود. هيچ‌گونه اشاره‌اي به اين مطلب نكرده بود كه بنيامين با ديگر بيمارانش متفاوت است.

اين گزارش مي‌افزايد، اما گويي اين مورد با بقيه موارد بيماران متفاوت بوده است. ياتوم از آنجايي‌كه نمي‌توانست بنيامين نتانياهو را به درك واقعيت سوق دهد و پيشرفتي در اين زمينه حاصل آورد، به طرز فزاينده‌اي افسرده ‌شد و نهايتاً زماني‌كه تلاش مي‌كرد تا افكار نتانياهو را كه وي در يادداشت‌هاي خود از آنها به عنوان "حفره‌ سياه تناقض‌گويي" نام برده بود، درك كند، چندين بار سكته كرد.

اولين سكته ياتوم زماني رخ داد كه نتانياهو اعلام كرد كه حمله يازدهم سپتامبر به واشنگتن و نيويورك خوب بود. دومين سكته وي متعاقب آن در جلسه‌اي رخ داد كه نتانياهو اصرار داشت كه ايران و نازي‌ها يكسان و برابر هستند و سكته سوم زماني رخ داد كه نخست‌وزير رژيم صهيونيستي برنامه هسته‌اي ايران را يك "اتاق گاز فرّار" خواند و اعلام كرد كه تمامي يهوديان سراسر جهان به طور دائمي در "آشويتس" به سر مي‌برند.

تلاش‌هاي ياتوم براي آرام كردن حملات عصبي نتانياهو منجر شد تا ياتوم در تنگنا قرار گيرد و فشار زيادي را تحمل كند و نهايتاً اين تلاش‌ها با شكست مواجه مي‌شد.

در يكي ديگر از يادداشت‌هاي ياتوم آورده شده بود كه بهانه‌هاي نتانياهو هميشه مشابه بود. نتانياهو مي‌گفت يهوديان در شرف نابودي به دست‌هاي نژادپرست غيريهوديان هستندو تنها راه اين مشكل به وسيله يك قتل عام نهايي حاصل مي‌شود.

بر اساس اين گزارش، ظاهراً ياتوم در تلاش بود تا يادداشت‌هاي خود درباره نتانياهو را به صورت يك كتاب درآورد. چندين فصل از اين دست‌نوشته‌هاي ناتمام با عنوان Psychotic On Steroids (ديوانه استروئيدي) در مطالعات وي يافت شد. گزيده‌اي از اين يادداشت‌ها در خصوص ذهن و افكار نتانياهو در زير آورده شده است.

دوشنبه، 8 مارس
"بنيامين، براي جلسه بعدازظهرش ساعت 15:00 آمد. در ساعت 16:00 وي از رفتن امتناع كرد و مدعي شد كه خانه من براي اوست. سپس او مرا در طول شب در زيرزمين زنداني كرد در حالي‌كه با دوستان خود در طبقه بالا به خوشگذراني گذراند. وقتي تلاش كردم تا فرار كنم، مرا تروريست خطاب كرد و به من دستبند زد. من از او خواستار بخشش شدم اما او به من گفت كه هرگز نمي‌تواند به كسي كه وجود خارجي ندارد و هرگز وجود نداشته است، چنين لطفي كند.

"مايكل اسميت " نويسنده "تصاوير امپراطوري" و "ديوانگي شاه جرج" از انتشارات "Common Courage" است. شما مي‌توانيد از طريق proheresy@yahoo.com، با وي ارتباط برقرار كنيد.
 
منبع: فارس