Gerdab.IR | گرداب

فراخوان نخستين جشنواره بازی‌های رايانه‌ای تهران

تاریخ انتشار : ۰۱ تير ۱۳۸۹

دبيرخانه نخستين جشنواره و نمايشگاه بين‌المللی تهران از بازی‌سازان، هنرمندان، سينماگران و نخبگان علمی كشور برای حضور در اين جشنواره، که با هدف ترویج مبانی فرهنگی و هویت اسلامی-ایرانی از طریق این صنعت برگزار خواهد شد، دعوت كرد.

دبیرخانه نخستین جشنواره ونمایشگاه بین المللی تهران در سال همت مضاعف و کار مضاعف از بازی سازان، هنرمندان، سینماگران و نخبگان علمی کشور برای حضور در این جشنواره دعوت کرد.

به گزارش گرداب به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، دبیرخانه‌این جشنواره ضمن دعوت از بازی سازان داخلی، خواستار حضور و مشارکت جوانان مستعد و نخبگان علمی در نخستین جشنواره ونمایشگاه بین المللی بازی‌های رایانه‌ای تهران شد.

بر اساس این فراخوان بازی سازان داخلی می‌توانند در دو بخش اصلی شامل:

مسابقه بازی های بزرگ، بازی های برخط (online)، بازی های موبایل، بازی‌های کوچک (Indie) و در بخش جنبی شامل:

مسابقه طراحی کاراکتر، مسابقه بازینامه نویسی، مسابقه بازی¬های تغییر یافته (mod) و مسابقه بازی‌های فلش بایکدیگر به رقابت بپردازند.

نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی بازی‌های رایانه ای تهران اواخر شهریور ماه سال جاری با هدف: ترویج مبانی فرهنگی و هویت اسلامی-ایرانی از طریق این صنعت با نگاه ویژه به کودکان و نوجوانان، شناخت و حمایت از ظرفیت و استعدادهای موجود این صنعت در کشور با رویکرد بومی سازی و تقویت تولیدات داخلی، ایجاد فضای رقابت علمی، فنی، فرهنگی و هنری میان دست اندرکاران فعال در صنعت بازی‌های رایانه‌ای به منظور ارتقا و رشد کمی و کیفی این صنعت و ایجاد زمینه برای رشد و شکوفایی خلاقیت‌های جوانان در صنعت سرگرمی و بازی توسط بنیاد ملی بازی های رایانه ای و معاونت سینمایی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در تهران برگزار خواهد شد.
 
مهلت ارسال این آثار تا 31 مرداد ماه سال جاری تعیین شده است. علاقه‌مندان برای حضور در این جشنواره واطلاع از ضوابط و مقررات شرکت در بخش‌های مختلف این جشنواره می‌توانند به نشانی الکترونیک نخستین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای www.irgf.ir مراجعه و یا با شماره تلفن دبیرخانه این جشنواره 88310222 تماس حاصل کنند.