Gerdab.IR | گرداب

تفریحات نامشروع کارکنان وزارت دفاع آمریکا

تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۳۹۱

میزان بالای مراجعه کارمندان وزارت دفاع آمریکا به سایت‌های مستهجن، پنتاگون را به هشدارهای پی در پی در این وزارتخانه مجبور کرده است.

به گزارش گرداب به نقل از بلومبرگ، ظاهراً محیط کار وزارت دفاع آمریکا به قدری خسته‌کننده است که کارمندان این مرکز، هشدارهایی مبنی بر خودداری از مراجعه به وبسایت‌های مستهجن در ساعات کاری از سوی مقامات دریافت کرده اند.

شبکه خبری بلومبرگ با پیدا کردن یادداشت‌های "جان جیمز"، مدیر اجرائی آژانس دفاع موشکی، عنوان کرده که در این یادداشت آمده است: برخی کارمندان به این وبسایت‌ها مراجعه کرده و پیام‌هایی دارای تصاویر مستهجن و تحریک کننده رد و بدل کرده اند. این رفتارها نه تنها حرفه‌ای نیستند، بلکه نشان دهنده این است که کارمندان وقتی را که برای انجام کارهای اداری اختصاص می‌یابد، به هدر می دهند که این امر تخطی از مقررات حاکم بر مراکز فدرال بوده، منابع شبکه را اشغال کرده و می‌تواند امنیت شبکه را از طریق دریافت بدافزارها و کدهای خطرناک به مخاطره بیندازد.

یادداشت همچنین هشدار می‌دهد که "سیستم شبکه، دائما زیر نظارت است و کارمندانی که به تماشای وبسایت‌هایی اینچنین ادامه می‌دهند، شامل اقدامات تنبیهی خواهند شد."

بلومبرگ در پایان با طعنه به پنتاگون افزوده است: معلوم نیست چطور می‌شود افرادی که در وزارت دفاع آمریکا باید وقت خود را صرف تولید و توزیع موشک‌های جدید کنند، چطور سر از سایت‌های مستهجن در می‌آورند و مگر فعالیت‌های موشکی اینقدر جذاب و هیجان آور نیست که کارمندان برای پیدا کردن مقداری هیجان، به سرچ و دانلود فیلم‌های جنسی می‌پردازند.

منبع: اوباما