Gerdab.IR | گرداب

حمله هکرها به رایانه‌های رژیم صهیونیستی

تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۳۹۱

حمله به رایانه‌های چند موسسه اقتصادی در سرزمین های اشغالی موجب وارد آمدن صدها هزار دلار خسارت به رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش گرداب به نقل از روزنامه هاآرتص، چند موسسه اقتصادی و تجاری رژیم صهیونیستی به تازگی هدف حمله هکرهای مستقل واقع شده اند و حملات این هکرها صدها هزار دلار به این موسسات زیان وارد کرده است.

به نوشته هاآرتص، در این حملات جدید از حقه‌های مختلفی استفاده شده اما از یک روش عمومی برای حمله به این رایانه‌ها استفاده شده و آن رخنه در سیستم‌های رایانه‌ای با استفاده از تلفن‌های همراه و یا شبکه های رایانه ای کاربران این موسسات بوده است.

در ادامه این مطلب آمده که اغلب قربانیان حملات جدید ترجیح داده اند که به جای طرح شکایت در نزد پلیس، از طریق موسسات امنیتی خصوصی حمله به رایانه های خود را پیگیری کرده و راه های نفوذ احتمالی را شناسایی کنند.

به نوشته این روزنامه، شرکت ها و موسسات بزرگ که بر اساس قانون مجبور به ارائه گزارش در خصوص این حملات سایبری هستند دلیل عدم شکایت خود و استفاده از پلیس برای شناسایی هکرها را این طور اعلام می کنند که پلیس رژیم صهیونیستی نیروی کافی و متخصص برای شناسایی هکرها را در اختیار ندارد.

در ماه های گذشته نیز رایانه های موسسات مختلف رژیم صهیونیستی مورد حمله هکرها قرار گرفته بودند که شاخه فلسطینی "هکرهای ناشناس" مسئولیت این حملات را برعهده گرفته بودند.

بر همین اساس از ابتدای ژانویه تاکنون سایت های مهمی چون سایت بورس تل آویو، آتش نشانی ها و همچنین برخی از خطوط هوایی رژیم صهیونیستی به وسیله هکرهای فلسطینی مورد حمله قرار گرفته اند.

منبع: مهر