Gerdab.IR | گرداب

۷۰ درصد دوستان توئیتری اوباما جعلی‌اند

تاریخ انتشار : ۰۶ شهريور ۱۳۹۱

گزارش‌های جدید نشان می‌دهد که 70 درصد از 18.8 میلیون حامی رئیس‌جمهور آمریکا در شبکه اجتماعی توئیتر جعلی و غیرفعال هستند.

به گزارش گرداب، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی با محور چگونگی خرید طرفداران شبکه اجتماعی "توئیتر" نوشت که حساب کاربری "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا در توئیتر ۱۸.۸ میلیون حامی دارد اما بیش از نیمی از این طرفداران حقیقتا وجود ندارند.

بر اساس این خبر، ۷۰ درصد از کسانی که به عنوان حامی اوباما در حساب کاربری او ثبت شده‌اند، طرفداران جعلی هستند.

این روزنامه آمریکایی با اشاره به گستردگی ثبت طرفداران جعلی در توئیتر نوشته است که یک شرکت مدیریت سایت اجتماعی در لندن موسوم به "Status People"،‌ ماه گذشته میلادی یک ابزار اینترنتی را به نام "کنترل حامی جعلی" منتشر کرد که گفته می شود، این ابزار دارای قابلیتی است که مشخص می کند افراد چه تعداد طرفدار جعلی دارند.

در ادامه این خبر آمده که "راب والر" یکی از مؤسسان سایت اجتماعی Status People این طور اعلام کرده است که حساب های کاربری جعلی تمایل به پیروی و اعلام حمایت از بسیاری از مردم را دارند اما طرفداران کمی دارند؛‌ بنابراین، ما با ترکیب سایر معیارها، به تعیین جعلی بودن یک حساب کاربری می پردازیم.

این روزنامه آمریکایی همچنین نوشته است که اگر این موضوع دقیق باشد، تعداد حامیان جعلی باید تعجب برانگیز باشد؛ بر اساس ابزاری که سایت اجتماعی Status People ارائه کرده، مشخص شده است که ۷۱ درصد از تقریبا ۲۹ میلیون طرفدار "لیدی گاگا" نیز جعلی یا غیرفعال هستند.

این روزنامه با اشاره به اینکه جعلی بودن حساب کاربری حامیان اوباما در توئیتر نباید تعجب برانگیز باشد،‌ نوشته است: اوباما دوستان و متحدان خود را با هدایت قراردادهای پر سود فدرالی و دلار می‌خرد، بنابراین نباید تعجب کنیم که او دوستان خود در رسانه های اجتماعی را نیز بخرد.

بر اساس نوشته این روزنامه، تعداد حامیان توئیتری "میت رامنی" رقیب جمهوریخواه اوباما در انتخابات آمریکا به سختی به عددی معادل ۹۰۰ هزار نفر می رسد اما می توان حدس زد که برخی از این تعداد حامی نیز جعلی هستند.

منبع: فارس