Gerdab.IR | گرداب

بزرگترین شرکت ثبت‌کننده دامنه در جهان، هدف حمله هکرها

تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۳۹۱

حمله هکرها به وب سایت Go Daddy باعث شد وب سایت هایی که از این شرکت خدمات میزبانی و دی ان اس دریافت می کردند از دسترس خارج شوند.

به گزارش گرداب به نقل از سی‌نت، گروهی از هکرها با اسم مستعار Anonymous Own۳r اعلام کردند به وب سایت Go Daddy حمله کرده و آن را از دسترس خارج کرده اند. آنان از طریق حساب کاربری خود در سایت توئیتر این مسئله را به اطلاع عموم رساندند.
 
حمله هکرها به وب سایت Go Daddy باعث شد وب سایت هایی که از این شرکت خدمات میزبانی و دی ان اس دریافت می کردند از دسترس خارج شوند.

گو ددی نیز ضمن اعلام این خبر اظهار امیدوار کرده آثار و تبعات منفی آن هرچه سریع تر برطرف شود. مدیران گو ددی اعلام نکرده اند که در اثر این حملات چند وب سایت آسیب دیده اند، اما تخمین زده می شود تعداد این وب سایت ها به چندصدهزار یا حتی میلیون ها سایت برسد. حملات یاد شده از ساعت ۱۰ صبح روز 5شنبه به وقت محلی رخ داده است.

در اثر این حملات نه تنها سایت گو ددی از دسترس خارج شده، بلکه سرویس ایمیل و واحد خدمات به مشتریان آن هم از کار افتاده است.

گفته می شود حملات یاد شده از نوع DOS بوده است. با این حال گو ددی می گوید در مورد منشا این حملات در حال تحقیق و بررسی است.

شرکت گو ددی نه تنها یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب است، بلکه بزرگترین شرکت ثبت کننده دامنه در جهان هم محسوب می شود.

اختلال در دسترسی به سایت هایی که از گو ددی خدمات می گرفتند برای مدت طولانی ادامه یافته است.

منبع: فارس