Gerdab.IR | گرداب

خاخام‌های صهیونیست:

آی‌فون‌ها را به آتش بکشید

تاریخ انتشار : ۰۶ مهر ۱۳۹۱

خاخام‌های ارتودوکس افراطی صهیونیست به دنبال آن هستند تا استفاده از گوشی‌های تلفن همراه هوشمند و اینترنت را ممنوع کنند.

به گزارش گرداب، گروهی از خاخام‌های صهیونیست که رهبری مذهبی این رژیم‌ را نیز بر عهده دارند، یک بار دیگر مخالفت خود را با فناوری‌های نوین ارتباطی اعلام کرده و خواستار حذف آن‌ها از جامعه شده‌اند.

خاخام‌های ارتودوکس افراطی صهیونیست به دنبال آن هستند تا استفاده از گوشی‌های تلفن همراه هوشمند و اینترنت را ممنوع کنند.

این هفته روزنامه صهیونیستی "یاتد نیمن" با سرمقاله‌ای به نقل از "حییم کانیوسکی"، خاخام ارشد ارتودوکس‌های افراطی (شخصی که 4 سال قبل پیش‌بینی کرده بود که تا چند ماه بعد جنگی میان ایران و رژیم صهیونیستی اتفاق می‌افتد و این رژیم بر ایران غلبه می‌کند) منتشر شد که در آن نوشته بود: «آی‌فون‌ها را به آتش بکشید.»

این خاخام‌ها که از شاخه ارتودوکس‌های افراطی "هاردیم" هستند، همچنین استفاده از تلویزیون، پیام کوتاه، اینترنت و فیلم‌های ویدئویی را ممنوع می‌دانند.

در چند وقت اخیر علی‌رغم تلاش‌های این گروه از خاخام‌ها، فناوری‌های جدید محبوبیت زیادی میان پیروان شاخه هاردیم به دست آورده است. با فراگیر شدن استفاده از این فناوری‌ها، چند ماهی است که خاخام‌های این شاخه مخالفت‌های خود را افزایش داده‌اند.

اخیرا در مراسمی هم که به مناسبت ختم "تلمود" (مجموعه تحریفاتی که تحت تاثیر آموزه‌های شرک‌آلود بابلیان وارد دین یهود شده و صهیونیست‌ها آن را تورات شفاهی می‌نامند)، در بیت‌المقدس برگزار شده بود. چند تن از خاخام‌های حزب "شاس" (شاخه سیاسی ارتودوکس‌های افراطی در اسرائیل به رهبری خاخام "عوادیا یوسف") استفاده از آی‌فون را محکوم کردند. 2 هفته قبل نیز خاخام‌های هاردیم در خانه کانیوسکی جمع شدند تا در مورد مشکل به فساد کشیده شدن جوانان و استفاده از این ابزارها بحث کنند.

یهودیان ارتودوکس افراطی یا فوق سنتی با انجام تکالیف سنتی و نیز پوشیدن کلاه، لباس و کلاه‌گیس‌های آویز برای مردان، و نیز دامن‌ و آستین‌های بلند برای زنان، خود را از جریان اصلی جامعه متمایز می‌کنند.

بحث مخالفت‌های خاخام‌ها با تلفن‌های هوشمند و اینترنت زمانی گرمتر شد که روز دوشنبه روزنامه "یادت نیمن" همزمان با روز "یوم‌کیپور" (عید یهودیان؛ معروف به روز آمرزش که روز دهم از ماه تیشری در تقویم عبری است) لیستی از خاخام‌هایی را که استفاده از فناوری‌های نوین ارتباطی را محکوم کرده‌اند، منتشر کرد.

خاخام "شموئل وسنر" در این‌باره می‌گوید: «هرکس که بلغزد و وارد اینترنت شود، چشمان، قلب و تمام حس خود نسبت به مقدسات را از دست می‌دهد. کاربران (این ابزارها) هیچ جایی در جهان دیگر نخواهند داشت.»

وی همچنین اینترنت را موجب بیماری و مصیبت می‌داند و می‌گوید که استفاده از این ابزار موجب بروز خشکسالی می‌شود.

عوادیا یوسف، خاخام تندروی صهیونیست‌ها و رهبر حزب شاس رژیم صهیونیستی هم که به مواضع بسیار افراطی (نظیر مار خواندن فلسطینی‌ها) مشهور است، اینترنت را ریشه تمام ناپاکی‌ها می‌داند.

"یوسف شالوف الباشیف" نیز دیگر خاخام شاخه هاردیم است که اینترنت را نجس می‌داند و عنوان می‌کند که هرکس که به اینترنت وصل شود، نجاست را به خانه خود آورده است.

سران این شاخه که بیشتر فعالیت آن در اسرائیل، آمریکا و بخش‌هایی از آفریقای جنوبی است، فناوری‌های ارتباطی جدید را شیطانی می‌دانند و خواستار حذف آن از جامعه هستند.

منبع: فارس