Gerdab.IR | گرداب

سریع‌ترین راه برای فعال کردن و غیر فعال کردن USB

تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۳۹۱

برای شما هم پیش آمده که از طریق فلش درایو دوستان و آشنایان ویروس به رایانه شما منتقل شود؛ این واقعا عذاب‌آور است و ما را مستاصل می‌کند.

گرداب- اکثر کاربران کامپیو‌تر با روش‌هایی که ممکن است داده‌های آن‌ها به سرقت برود آشنا نیستند. آن‌ها فکر می‌کنند این کار فقط از طریق اینترنت و یا برنامه‌های آلوده انجام می‌گیرد، اما اینطور نیست. ما آسان‌ترین و بهترین راه سرقت داد‌ه‌ها را فراموش کرده‌ایم: "درگاه USB".

بله، رایج‌ترین ابزار استفاده این روز‌ها USB درایو است. مشکل اینجاست که استفاده از فلش درایو اصلا نیازی به دانش خاص ندارد. راهی که ساده‌ترین، سریع‌ترین و بدون دردسرترین روش برای انتقال اطلاعات از یک موقعیت به موقعیت دیگر است و خیلی راحت در دسترس است. ما در دنیای دیجیتالی زندگی می‌کنیم که انواع اسباب‌بازی‌های فلش درایو طراحی و روانه بازار شده است. فلش درایو‌های فانتزی، در اشکال و طرح‌های مختلف مانند شکل کارت اعتباری، شکل حلقه کلید و بسیاری از اشکال دیگر طراحی شه که نمی‌توان به راحتی یک فلش درایو را تشخیص داد؛ بنابراین هنگامی که بحث سرقت اطلاعات و مسائل امنیتی پیش می‌آید، دوباره به آن فکر کنید: آیا کامپیو‌تر من واقعا امن است؟مسئله دیگر انتشار ویروس‌ها و بدافزار‌ها است. بدون شک برای شما هم پیش آمده که از طریق فلش درایو دوستان و آشنایان ویروس به رایانه شما منتقل شود. این واقعا عذاب‌آور است و ما را مستاصل می‌کند: حالا باید چه کنم؟ تمام پورت‌های USB را از مادربرد قطع کنم؟؟!! یا یک قفل برای درگاه USB تهیه کنم؟ ما راه دوم را پیشنهاد می‌دهیم. البته یک قفل نرم‌افزاری…

Phrozen Safe USB نرم‌افزاری با رابطه کاربری ساده اما قدرتمند از پورت‌های USB رایانه شما در مقابل تهدیدات محافظت می‌کند. این نرم افزار کوچک شما را قادر می‌سازد در سه حالت مختلف پورت USB را کنترل کنید.

به طور کامل عملیاتی (Fully Operational Mode)
در این حالت تمام دستگاه‌های USB متصل به رایانه در حالت عادی باشد و کارهای معمولی مانند ذخیره‌سازی، ویرایش، کپی، انتقال و حذف فایل‌ها در رایانه و فلش درایو آزاد است.

حالت فقط اجازه خواندن (Read Only Mode)
در این حالت شما فقط قادر به خواندن محتویات فلش درایو هستید. دیگران قادر به حذف و یا تغییر فایل‌ها و یا انتقال به رایانه خود نیستند. همچنین ویروس‌ها در این حالت برای تکثیر و فعالیت ناتوان هستند.

 حالت کاملا غیر فعال (Disabled Mode)
حالت سوم درگاه USB را کاملا غیر فعال می‌کند و شما نمی‌توانید از هیچ دستگاه ذخیره‌سازی فلش درایو استفاده کنید. هیچ‌کس قادر به انتقال یا وارد کردن فایل به رایانه نیست. هیچ ویروسی قابل تکثیر و انتقال به سیستم و فعالیت نیست. این امن‌ترین حالت نرم‌افزار است و برای محافظت از داد‌ه‌ها در برابر سرقت از درگاه USB عالی است.

پس از نصب Phrozen Safe USB، شما باید آن را اجرا و وضعیت درگاه USB Status را مشخص کنید. نرم‌افزار در هنگام راه‌اندازی ویندوز به طور اتوماتیک فعال می‌شود، البته به شرطی که گزینه (start Phrozen Safe USB with Windows) را انتخاب کنید. سپس شما باید از لیست یکی از سه حالت را انتخاب کنید.
Normal mode


Normal mode
Read only mode
Disabled mode


هنگامی که شما یکی از این سه وضعیت را انتخاب کنید، نرم‌افزار به system tray و قسمت Notification Area Icons در پایین سمت راست منتقل می‌شود و برای تغییر وضعیت فقط کافی است روی آیکن Phrozen Safe USB راست کلیک و وضعیت جدید را انتخاب کنید.Phrozen Safe USB نرم‎افزاری قوی برای محافظت از درگاه USB است که خیال شما را از بابت سرقت اطلاعات و انتقال ویروس و بدافزار از طریق این پورت راحت می‌کند.

Phrozen Safe USB قابلیت نصب در در ویندوز XP، ویستا، ۷ و ویندوز ۸ درهر دو نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی است.

گویا آی تی