اگرچه بازی کردن کودکان یک مسئله آشکار است، اما در حال کلی استفاده از فناوری می‌تواند یک مشکل بالقوه باشد.
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۱ - ۰۹:۱۹
کد خبر: ۱۲۱۸۱
به گزارش گرداب، نتایج جدیدترین تحقیقات حاکی از آن است، کودکانی که به استفاده از وسایل الکترونیکی اعتیاد دارند، احتمالا از "اختلال استفاده از اینترنت" رنج می برند.

روانشناسان می‌گویند اعتیاد به بازیهای ویدئویی و اینترنت، ویژگی‌های دیگر اعتیادها را دارند مثلا اگر این گجت‌ها از آن‌ها گرفته شود دچار اختلالات عاطفی، عدم تمرکز و نشانه‌های ترک می‌شوند.

متخصصان روانشناسی استرالیا از اینکه این اعتیاد جدید در کتابهای روانشناسی سراسر جهان به طور رسمی گنجانده شده، استقبال کرده‌اند. تایید این اعتیاد در واکنش به موج فناوری ارتباطی است که کودکان را احاطه کرده است.
 
"مایک کایروس"، استاد روانشناسی استرالیایی می گوید: «اگرچه بازی کردن کودکان یک مسئله آشکار است اما در حال کلی استفاده از فناوری می‌تواند یک مشکل بالقوه باشد.»
 
از دیگر مشکلات تاثیرات ویرانگر این اعتیاد برای کودکان و خانواده‌ها می توان به کاهش تعاملات اجتماعی و حتی مشکل در غذا خوردن کودکان اشاره کرد که به نفع دنیای مجازی که کودکان در آن سکونت دارند، نادیده گرفته می‌شوند.
 
در این کتاب بین‌المللی روانشناسی، خطرات ناشی از استفاده بیش از اندازه از این فناوری‌های به ظاهر بی‌خطر گنجانده شده است و اختلال استفاده از اینترنت در کنار دیگر اختلالات روانی که نیازمند تحقیقات بیشتر هستند، قرار داده شده است.
 
کایروس می‌گوید زمانی که تحقیقات بیشتری در مورد این اختلال صورت گیرد، می‌تواند به متخصصان سلامت امکان تشخیص کودکان مبتلا به رفتارهای اعتیادی ناشی از استفاده بیش از اندازه از فناوری را بدهد و آنها را به خوبی با استفاده از استراتژی‌هایی برای تغییر وسواس اتکای بیش از اندازه به اتصال به اینترنت درمان کنند.
 
وی می‌گوید که کودکان مبتلا به اختلالات وسواس غیرقابل کنترل در استفاده بیش از اندازه فناوری ممکن است به خطر بیافتند.

منبع: مهر


برچسب اخبار:
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
rama
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۴
mamnoon
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد