Gerdab.IR | گرداب

اندروید سیستم عامل محبوب سارقان

تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۳۹۱

میلیون‌ها نفر در سراسر جهان با استفاده از برنامه‌های ناایمن و آسیب‌پذیر آندروید، اطلاعات شخصی خود را به سادگی در دسترس هکرها و سارقان دنیای مجازی می‌گذارند.

آسیب پذیری اندرویدبه گزارش گرداب، بررسی‌های دو دانشگاه آلمانی Leibniz و Philipps در شهرهای هانوفر و ماربورگ نشان می‌دهد از مجموع ۱۳۵۰۰ برنامه طراحی شده برای آندروید، ۱۰۷۴ برنامه یعنی هشت درصد آنها مشکل کدنویسی دارند و همین امر زمینه را برای سرقت اطلاعاتی همچون داده‌های لازم برای ورود به حساب‌های بانکی کاربران از طریق اینترنت فراهم می‌آورد.

گروه محققان این دو دانشگاه ۱۰۰ برنامه را به طور نمونه انتخاب کرده و تلاش کردند آن‌ها را هک کنند که در ۴۱ مورد موفق شدند. تاکنون بارها در مورد ناامنی برنامه‌های آندروید به گوگل هشدار داده شده، اما این شرکت توجه چندانی به این مساله ندارد. تعداد کاربران آندروید در جهان ۳۹٫۵ میلیون نفر تخمین زده شده است.

از جمله اطلاعاتی که با سوء استفاده از برنامه‌های آندروید قابل هک کردن است می‌توان به اطلاعات حساب های بانکی، کارت های اعتباری، حساب های فیس بوک، توییتر، ایمیل‌های مختلف، پیامک ها، شماره‌های تماس دوستان و … اشاره کرد.

این مشکل تمامی نسخه های سیستم عامل آندروید را در بر می‌گیرد و در صورت استفاده کاربران این سیستم عامل از شبکه‌های بی‌سیم برای اتصال به اینترنت تشدید می‌شود.

منبع: فن آوری اطلاعات ایران