Gerdab.IR | گرداب

چگونه یک زبان دیگر را به ویندوز‌۸ اضافه کنیم

تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۳۹۱

یکی از ویژگی‌هایی که مایکروسافت برای ویندوز۸ قرار داده است پشتیبانی از بسته‌ی زبان‌های مختلف برای این سیستم عامل است.

گرداب- یکی از ویژگی‌هایی که مایکروسافت برای ویندوز۸ قرار داده است پشتیبانی از بسته‌ی زبان‌های مختلف برای این سیستم عامل است.ما قبلا در ویندوز۷ شاهد آن بودیم , اما دسترسی فقط برای نسخه های کامل "Ultimate / Enterprise" مهیا بود. اکنون این بسته‌‌های زبان بیشتر و راحت‌تر برای ویندوز ۸ قابل پشتیبانی و نصب هستند. برای اضافه کردن زبان جدید برای ویندوز۸ از دستور عمل زیر استفاده کنید.

برای شروع , کلید میانبر Win+W را فشار دهید تا جستجو بدون در نظر گرفتن مکان فعلی شما در ویندوز انجام شود. کلمه language را وارد کنید تا به تنظیمات زبان دسترسی پیدا کنید. و یا راه دوم می‌توانید در حالی که در صفحه دسکتاپ هستید از کلید میانبر Win+i برای باز کردن کنترل پنل استفاده کنید و سپس گزینه Clock, Language, and Region را انتخاب کنید.

ویندوز۸

در این هنگام منو برای شما باز می‌شود و با انتخاب languages به قسمت تنظیمات زبان و حتی نحوه چیدمان حروف بر روی صفحه کلید در ویندوز ۸ خواهید رسید.

ویندوز۸

در این صفحه بر روی گزینه لینک شده Add a language کلیک کنید. در صفحه بعد شما لیستی از زبان‌هایی که ویندوز ۸ از آن‌ها پشتیبانی می‌کند و می‌توانید در سیستم نگارشی از آن‌ها استفاده ببرید را مشاهده می‌کنید. جالب است بدانید برای هر زبان ممکن است چند لهجه مختلف قرار داشته باشد برای مثال زبان آلمانی (German)  پنج لهجه و برای انگلیسی (English) بیش از ۱۵ لهجه وجود دارد!

ویندوز۸

شما در هر زمان فقط قادر به انتخاب یک زبان هستید. با اینکه زبان‌های بسیاری به طور پیش‌فرض در خود سیستم عامل وجود دارد اما اگر بازهم زبان مورد نظر شما به طور پیش فرض نصب نبود امکان مشاهده دانلود آن از مایکروسافت وجود دارد. برای این کار بر روی زبان مورد نظر دوبار کلیک کنید و سپس گزینه  (download and install language pack) را انتخاب کنید.

ویندوز۸

هنگامی که شما بر روی لینک دانلود کلیک کنید یک اعلان از طرف کنترل پنل UAC برای شما نشان داده می‌شود که بعد از تایید آن عملیات بارگذاری زبان مورد نظر شروع می‌شود. حجم بسته زبان‌ها بسیار پایین است به طوری که با اینترنت پر سرعت چیزی در حدود ۲ دقیقه طول می‌کشد.

ویندوز۸

بعد از اتمام دانلود، جزئیات زبان مورد نظر نمایش می‌یابد و با کلیک بر روی زبان اصلی primary language می‌توانید آن را به عنوان زبان پیش‌فرض سیستم خود انتخاب کنید. همچنین اگر بعدها به این زبان احتیاجی نداشتید می‌توانید آن را از قسمت منوی زبان حذف کنید.

می‌توانید با کلیک بر روی گزینه تنظیمات پیشرفته Advanced Settings به تنظیمات زبان اصلی سیستم و همچنین نحوه‌ی تنظیم روش‌های ورودی دسترسی پیدا کنید. البته این کار از طریق نوار ابزار زبان language bar نیز قابل انجام است.

منبع: گویا‌آی‌تی