Gerdab.IR | گرداب

شناسایی حفره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی امنیتی بازی پرطرفدار ویدیویی

تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۱

شناسایی حفره‌های امنیتی خطرناک در یک بازی پرطرفدار ویدیویی باعث نگرانی کارشناسان امنیتی شده است.

شناسایی حفره‌های امنیتی بازی پرطرفدار ویدیوییبه گـــزارش گــرداب به نقــل از فـارس، آســیب‌پذیـــری‌های یــاد شده مربوط به بازی Call of Duty: Modern Warfare ۳ و همین طور موتور گرافیکی CryEngine ۳ هستند.

حفره های یاد شده که مربوط به پلاتفورم‌های گرافیکی بازی‌های یاد شده هستند به طور بالقوه امنیت رایانه‌های میلیون‌ها نفر در سراسر جهان را به خطر می‌اندازند.

کارشناسان موسسه امنیتی "ReVuln" که برای اولین بار این آسیب‌پذیری‌ها را شناسایی کرده‌اند معتقدند مشکلات یاد شده به هکرها و حتی دیگر کاربران بازی‌های رایانه ای امکان می‌دهد تا به اطلاعات شخصی کاربران دیگر دسترسی پیدا کنند.

مشکلات یاد شده اجرای حملات موسوم به "denial-of-service" را نیز ممکن می کند.

تاکنون مواردی از سوءاستفاده از آسیب‌پذیری‌های یاد شده گزارش شده و از جمله در چند مورد سرورهای اجراکننده بازی Call of Duty: Modern Warfare ۳ هک شده اند.

گفتنی است حفره امنیتی موتور گرافیکی "CryEngine ۳" که در طراحی بسیاری از بازی های ویدیویی و از جمله "Nexuiz" مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز نگرانی‌های جدی ایجاد کرده است. این حفره دسترسی به همه اطلاعات ذخیره شده مربوط به کاربران یک بازی را که در رایانه سرور آن ذخیره شده ممکن می‌کند.