Gerdab.IR | گرداب

فناوری که هر‌ سطحی را به یک صفحه‌ لمسی تبدیل ‌می‌کند+عکس

تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۱

این فناوری جدید که از یک دوربین "Shoulder-mounted Depth" و یک "پیکو پروژکتور" تشکیل شده است توسط محققان شرکت مایکروسافت در حال توسعه بوده و رقیبی قدرتمند برای مدل‌های قبلی است، مدل‌هایی که تنها بر روی پوست قابل استفاده‌ بودند.

گرداب- دنیایی را تصور‌کنید که در آن هر سطحی، از کف دست شما گرفته تا لباس یا میز کارتان تبدیل به یک رابط‌ کاربری لمسی شده و به این‌ترتیب خواهید‌ توانست بدون بیرون آوردن گوشی هوشمند خود از جیبتان با آن ارتباط برقرار کرده و به راحتی فعالیت‌های مدّ نظرتان را انجام دهید. این چشم‌انداز یک فناوری نوین مشابه کینکت‌ است که "OmniTouch" نام دارد.

فناوری که هر‌سطحی را به یک صفحه‌ لمسی تبدیل ‌می‌کند

فناوری که هر‌سطحی را به یک صفحه‌ لمسی تبدیل ‌می‌کند

"OmniTouch" یک سیستم پوشیدنی است که هر سطحی را با گجت هوشمند شما مرتبط می‌سازد، شاید ابتدایی‌ترین جنبه‌ی این فناوری این باشد که کاربر دیگر احتیاجی به ایستادن در هنگام کار با گجت خود ندارد و می‌تواند به راحتی و در حال حرکت و در ضمن بدون هیچ کالیبراسیون خاصی از هر سطح خارجی به عنوان یک رابط کاربری استفاده‌ نماید. در ضمن این سیستم به طور خاص برای فضاهای سه بعدی طراحی شده است و الزامی‌ندارد که سطح مورد استفاده صاف و صیقلی باشد بلکه کاربر می‌تواند از دست خود یا حتی یک تنه‌ی درخت نیز به عنوان صفحه لمسی استفاده‌ کند.

فناوری که هر‌سطحی را به یک صفحه‌ لمسی تبدیل ‌می‌کند

این فناوری جدید که از یک دوربین "Shoulder-mounted Depth" و یک "پیکو پروژکتور" تشکیل شده است توسط محققان شرکت مایکروسافت در حال توسعه بوده و رقیبی قدرتمند برای مدل‌های قبلی است، مدل‌هایی که تنها بر روی پوست قابل استفاده‌ بودند. یک پژوهش در استفاده از OmniTouch نشان داده‌ است که استفاده از این فناوری لمسی تا حد بسیار زیادی از نظر عملکرد کشیدن (Dragging) و همچنین میزان حساسیت، به صفحه‌های لمسی معمول نزدیک است.

فناوری که هر‌سطحی را به یک صفحه‌ لمسی تبدیل ‌می‌کند

این گجت دو قسمتی علاوه بر این‌ها، انعطاف‌پذیری کاربر را در اجرای برنامه‌های تبلت یا گوشی هوشمند وی بالا می‌برد به طوری که کاربر قادر خواهد‌ بود با استفاده از "OmniTouch" سایز مورد نظر خود را برای پخش تصاویر از طریق پیکو پروژکتور انتخاب نماید. علاوه بر این OmniTouch خود قابلیت تنظیم خودکار صفحه نمایش را داراست پس احتیاجی نیست کاربر هر بار تنظیماتی جدید را برای تعدیل تصویر پخش شده با هر سطح جدید به اجرا بگذارد.

فناوری که هر‌سطحی را به یک صفحه‌ لمسی تبدیل ‌می‌کند

شاید در میان این همه نقاط قوت تنها جنبه ناخوشایند این فناوری پروژکتور و دوربینی باشد که مانند یک طوطی بر روی شانه کاربر نصب می‌شود که البته مایکروسافت گفته در نمونه‌های آتی سایز این دو بخش اساسی را بسیار کوچک و شاید به‌ اندازه یک قوطی کبریت کاهش دهد.

منبع: زومیت