Gerdab.IR | گرداب

۲۰ درصد سایت‌ها ممکن است اطلاعات شخصی شما را بفروشند

تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۱

بحث حفظ حریم خصوصی افراد آن‌لاین توسط سایت‌ها بحث داغ و تمام ناشدنی است خصوصا زمانی که بفهمیم 20 درصد از سایت‌ها ممکن است اطلاعات شما را بفروشند.

۲۰ درصد سایت‌ها ممکن است اطلاعات شخصی شما را بفروشندبه گزارش گرداب، کمپانی تحقیقاتی "PrivacyChoice" با بررسی 4000 هزار سایت و مطالعه قسمت Privacy آن‌ها نتایج جالب توجهی را بدست آورده است. به نوشته این کمپانی با بررسی دقیق 2500 سایت از 4000 سایت تا این زمان، بیش از 60 درصد نوشته‌اند که اطلاعات شخصی کاربران را پاک نمی‌کنند. همچنین 20 درصد نیز در Privacy خود نوشته‌اند که ممکن است اطلاعات شخصی کسانی که از سایت آن‌ها بازدید می‌کنند را بفروشند.

این کمپانی تحقیق خود را دو قسمت کرده است؛ یک قسمت مربوط به معامله خود سایت با اطلاعات و حریم شخصی کاربران و قسمت دیگر نحوه معامله کردن سایت‌ها با تبلیغات‌چی‌ها و سایت‌هایی است که در بحث تبلیغات اینترنتی کار می‌کنند.

در این تحقیق 63 درصد سایت‌ها قول داده‌اند اطلاعات کاربران را به اشتراک نگذارند. 10 درصد نیز گفته اند اطلاعات را برای اهداف بیزینس به اشتراک نمی‌گذارند و 8 درصد هم گفته‌اند اصلاً اطلاعات کاربران را جمع نمی‌کنند ولی بیست درصد هم گفته‌اند قول نمی‌دهند که اطلاعات کاربران مراجعه کننده به سایت‌شان را به سایر کمپانی‌ها نفروشند.

حالا تصور کنید مثلا اطلاعاتی که در فیس‌بوک می‌گذارید جزو کدام دسته باشد؟ و این چیزی است که هر چند مسوولان فیس‌بوک آن‌را به صراحت بیان نکرده‌اند.

بحث پاک کردن اطلاعات شخصی کاربران نیز مهم است. بحث حسابرسی و نیز گرفتن نسخه پشتیبان از سایت در اینجا خودنمایی می‌کند. 38 درصد گفته‌اند داده‌ها را نگه نمی‌دارند ولی 60 درصد نیز قولی برای پاک شدن آن‌ها نمی‌دهند.

کمپانی "PrivacyChoice" تحقیق روی "Privacy" نوشته شده روی سایت‌ها را تازه شروع کرده و می‌خواهد در سطوح بعدی، ابعاد بیشتری از این بحث را بشکافد.

منبع: خبرآنلاین