Gerdab.IR | گرداب

این چنگال هوشمند جایزه طراحی مبتکرانه CES را به خود اختصاص داد

تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۱

این چنگال هوشمند جدید که توجه همه را درکنفرانس آغازین CES به خود جلب کرده بود، برای مقابله با مشکل پرخوری که اکثر افراد به طور ناآگاهانه به آن مبتلاهستند، ساخته شده است.

گرداب- بدن انسان پیچیدگی‌های مختص خود را دارد، به عنوان مثال ۲۰ دقیقه زمان می‌برد تا شکم شما به مغزتان بگوید، شما سیر هستید، بنابراین درطول این زمان شما درحال مصرف کالری‌های غیرضروری هستید.

چنگال هوشمند

اما این چنگال هوشمند جدید که توجه همه را درکنفرانس آغازین CES به خود جلب کرده بود، برای مقابله با مشکل پرخوری که اکثر افراد به طور ناآگاهانه به آن مبتلا هستند، ساخته شده است. HAPIfork (چنگال خوشحالی) از لرزش خفیفی برای هشدار به شخصی که درحال تناول غذاست برای کاهش سرعت عمل بلع استفاه می‌کند، این چنگال هوشمند مدعی است عملکرد مثبتی در گوارش غذا و کنترل وزن اشخاص از طریق انجام تحلیل‌های مفهومی درباره برنامه غذایی و اندازه‌گیری موارد زیر دارد:

- زمانی که طول می‌کشد تا غذا خوردن شخص به پایان برسد.

- تعداد چنگال غذایی که درهر دقیقه می‌خورد.

- فاصله زمانی بین هر بار پرکردن چنگال

بعد از جمع‌آوری این اطلاعات توسط این چنگال ۱۰۰ دلاری، که با یو‌اس‌بی هم شارژ می‌شود، کاربر از طریق USB یا بلوتوث این اطلاعات را به رایانه منتقل می‌کند تا نهایتا تجزیه و تحلیل اطلاعات در برنامه مخصوص به این چنگال هوشمند در برنامه صورت پذیرد.

چنگال هوشمند

HAPIfork که جایزه طراحی مبتکرانه و همچنین جایزه مهندسی برتر نمایشگاه CES را به خود اختصاص داد، قسمتی از پروژه گسترده‌ای است که محصولات HAPI-health از قبیل ردگیر فعالیت‌های بدنی و ساعتی که میزان استرس وخواب شما را نمایش می‌دهد دنبال می‌کنند. انتظار می رود این محصول دربهار آتی به تولید انبوه رسیده و به بازار عرضه شود.

برای کسانی که به این دستگاه‌های جدید با کارایی بالا علاقمندند توصیه می‌کنیم نیم نگاهی هم به برنامه‌ها و دستگاه‌هایی که به جمع‌آوری اطلاعات بدن شما می‌پردازند، نظیر گام‌‌شمار یا تحلیلگرهای خواب داشته باشند.

منبع: فارنت