Gerdab.IR | گرداب

"پ.ک.ک" و "پژاک" بازوهای آمریکا و رژیم صهیونیستی

تاریخ انتشار : ۰۹ تير ۱۳۸۹

منابع خارجی از ارتباط پنهان و نیمه پنهان سازمان جاسوسی موساد و سیا در حمایت مالی و تجهیزاتی و آموزشی ازدو گروه تروریستی "پژاک" و "پ.ک.ک" خبر می دهند.

"پ.ک.ک" و "پژاک" دو گروه تروریستی در مرزهای ترکیه و ایران می باشند که با عملیات خرابکارانه خود به خوبی ماهیتشان برای مردم و دولت های ایران و ترکیه مشخص شده است. در این بین منابع خارجی از ارتباط پنهان و نیمه پنهان سازمان جاسوسی موساد و سیا در حمایت مالی و تجهیزاتی و آموزشی از این دو گروه خبر می دهند.

به گزارش گرداب، رژیم صهیونیستی و آمریکا، که در عرصه های مختلف قافیه را باخته اند با شناسایی و البته پرورش چنین گروهک هایی سعی دارند تا خلا حضور مستقیم خود را به ویژه در ایران پر نمایند.
 
باید این نکته را یا آورد کرد که جمهوری اسلامی هیچ ارتباط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و... را به ویژه با تل آویو ندارد و قطعا رژیم صهیونیستی از مدت ها پیش متوجه خلا موجود شده است.
 
 این در حالی است که در رژیم منحوط گذشته کار به جایی رسیده بود که روسای اسبق موساد و سفیر وقت (رژیم) اسراییل در تهران یک روز در میان و یا هر ماه از مهمانان دربار و شخص محمدرضا پهلوی بودند و حتی بنا بر گزارش یک رسانه صهیونیستی سفیر این رژیم در تهران پای ثابت عصرانه های کاخ سعد آباد یا نیاوران بود پس چنین خلا اطلاعاتی بایدبه نحوی پر می شد و این مسئله با تجهیز شورشیان کردصورت گرفت.

"پاتریک سیل"، روزنامه نگار سرشناس انگلیسی طی گزارشی در همین رابطه و در پایگاه خبری_تحلیلی "میدل ایست فورم" نوشت: "پ.ک.ک" در سال 1984 با هدف ضربه زدن به دولت ترکیه شکل گرفت. پایگاه این گروه در شمال عراق می باشد و عوامل اطلاعاتی موساد و بازنشستگان ارتش اسراییل این گروه را یاری می رسانند.

"سیل" در ادامه نوشت: اسراییل تاریخچه ای طولانی از مداخله در منطقه را دارد و به هدف تضعیف دولت های ترکیه، عراق و ایران به شورشیان کرد یاری رسانی می کند و البته با توجه به اختلافاتی که به ویژه با ایران و ترکیه دارد جای تعجبی هم ندارد.

پایگاه خبری آسیا تایمز نیز راجع به گروهک پژاک نوشت: این گروه کار خود را از سال 2004 شروع کرد. منابع اطلاعاتی منطقه ای و فرامنطقه ای نقش آمریکا در حمایت از پژاک را تایید نموده اند. یک مقام نظامی امریکایی که مایل به افشای نامش نبود تایید کرد که کماندو های ویژه آمریکایی موسوم به "SF" در بین این گروه قرار دارند وآن ها را یاری می کنند. این مقام نظامی از عملیات یگان ویژه ای از نیرو های سیا موسوم به "SAD" در کردستان عراق خبر داد. این نیروی ویژه برای اجرای عملیات ویژه در سال 2001 شکل گرفت.

"آسیا تایمز" سپس به ارتباط دو گروهک "پ.ک.ک" و "پژاک" اشاره داشته و می نویسد: این دو همانند دو خویشاوند می مانند و هدفشان تغییر حکومت در ترکیه و ایران می باشد.

پایگاه خبری "ترکیش فوریم" در گزارشی پرده از ارتباط پنهان موساد با "پ .ک.ک" و "پژاک" برداشت.
این پایگاه خبری نوشت: كارشناسان حزب كارگر كردستان موسوم به"پ .ک.ک" آموزش های ويژه ای را توسط عوامل موساد ديده اند.

بر اساس این گزارش ،در سال 2009 بصير آتالای، وزير كشور تركيه فاش نمود که برخی از عوامل موساد در شمال عراق به نيروهای "پ.ک.ک" آموزش انفجار از راه دور می دهند.
" ترکیش فوریم" در ادامه عنوان می دارد: "پ .ک.ک" علاوه بر اسراییل از اسپانیا، ایتالیا و پرتغال نیز تسلیحات دریافت می دارد و البته اسراییل (سرزمین های اشغالی) مسیر ورودی این مهمات می باشد. در بین این مهمات توپخانه های سنگین و دوربرد،مین و نارنجک به چشم می خورند.

در این بین یافته های وزارت اطلاعات ترکیه به نکته جالب توجهی دیگر اشاره دارد و آن وجود 170000 هزار قبضه سلاح عراقی است که ناتو در جریان اشغال عراق به "پ.ک. ک" واگذار نموده است. این در حالی است که آمريكا پس از انتشار اين خبر تنها به وعده "تحقيق" راجع اين موضوع اكتفا كرد.

در همین زمینه سیمور هرش، روزنامه نگار مشهور آمریکایی چندی پیش در گفتگو با تکویم، دیگر روزنامه ترکیه ای گفت،(رژیم) اسرایيل از طريق كوهستان های "قنديل" سلاح و مهمات را از با بالگرد به "پ. ک.ک" انتقال می دهد و حمايت های زيادی را از این گروه و نیز "پژاک" می نماید.
"هرش" افزود: موساد در اين منطقه فعاليت زيادی دارد که نشان دهنده تلاش های آشكار تل آویو برای ایجاد نا امنی در تركيه است.

این روزنامه نگار آمریکایی و برنده جایزه پولیتزر در ادامه اظهار داشت: موساد کردهای یهودی که پنجاه سال پیش در این منطقه سکنی داشته و سپس منطقه را ترک نموده بودند را بعد از اشغال این کشور توسط عراق، مجددا به کردستان باز گردانده است و البته این بار آن ها برای موساد فعالیت می کنند.

این گزارش می افزاید، رابطه ای مستقيم بين افزايش حملات "پ.ک.ک" با موضع گيری اخير تركيه در مقابل محاصره غزه و مخالفت با سياست های اشغالگرانه اين رژيم وجود دارد.
در همين اثنی يك هفته نامه اردنی نیز فاش كرد؛ تلاش موساد برای ترور رجب اردوغان، نخست وزير ترکیه شكست خورده است.

به نوشته هفته نامه اردنی "المجد" رژيم اسراییل در تلاش است از طريق "پ.ک.ک" خشونت های داخلی و نا امنی را در تركيه رواج دهد و حملات موشکی اخیر در ابتدای ماه گذشته ميلادی نيز دراين راستا بوده است.
چندی قبل نیز یک پایگاه خبری کرد زبان از تلاش های گسترده صهیونیست ها برای نفوذ در کردستان عراق خبرداد.
بر اساس این گزارش، پایگاه کردنت در این زمینه نوشت: فردی به نام "داود باغستانی" به دستور موساد و سرمایه گذاری اسراییل به انتشار یک "دو هفته نامه" به زبان عربی و انگلیسی به نفع (ژیم) اسراییل پرداخته است.

"کرد نت" در ادامه نوشت: هدف باغستانی تلقین حضور اسراییل در منطقه می باشد.
بر پایه این گزارش، عوامل موساد با افتتاح موسسه کردستان-اسراییل و به بهانه بازسازی ابنیه تاریخی در پی جاسوسی در منطقه و مرزهای ایران هستند.

این منبع خبری از حضور فردی به نام "لانا"، از ماموران اطلاعاتی موساد در منطقه کردستان عراق و اربیل خبر داد که مشغول آموزش شورشیان کرد می باشد.

مسعود بارزانی، رییس دولت کردستان عراق نیز روز گذشته حمایت رژیم صهیونیستی از "پ.ک.ک" و "پژاک" را تایید نمود.
بارزانی دیروز در نشست خبری در اربیل عراق اعمال این دو گروهک را محکوم نمود.
یاوز سلیم،کارشناس امور سیاسی ترکیه ای هم در گفتگو با پرس تی وی اذعان داشت که این دو گروهک تحت حمایت صهیونیست ها هستند.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران