Gerdab.IR | گرداب

زیان ۴۵۵ میلیارد دلاری اقتصاد جهان از جرائم سایبری

تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۳

نتایج تازه‌ترین تحقیق و پژوهش انجام شده نشان می‌دهد جرائم سایبری طی سال ۲۰۱۳ میلادی بیش از ۴۵۵ میلیارد دلار معادل ۲۶۵ میلیارد پوند زیان و ضرر به اقتصاد جهانی وارد کرده است.

به گزارش گرداب و به نقل از تسنیم، اندیشکده مرکز مطالعات راهبردی و امینت بین الملل در جدیدترین پژوهش خود اعلام کرد: جرائم سایبری بیش از 265 میلیارد پوند زیان و خسارت به اقتصاد جهان طی سال گذشته وارد کرده که سهم انگلیس از این خسارات 2.59 میلیارد پوند بوده است.

بر اساس این گزارش جرائم سایبری طی سال گذشته تاثیر منفی زیادی بر بازرگانی، قدرت رقابت و نوآوری شرکت‌های انگلیسی داشته است. در انگلیس بیش از 93 درصد شرکت های بزرگ و 87 درصد شرکت‌های کوچک طی سال گذشته با نوعی از جرائم سایبری روبرو شده اند.

جیم لوییس از مقام‌های ارشد مرکز مطالعات راهبردی و امنیت بین‌الملل در این‌باره تاکید کرد: جرائم سایبری مالیاتی بر نوآوری و خلاقیت به شمار می‌رود و روند خلاقیت و نوآوری در جهان را کند می‌کند. در مورد کشورهای توسعه یافته جرائم سایبری آثار و تبعات جدی و منفی برای بخش اشتغال به همراه داشته است.

این مرکز مطالعاتی در ادامه افزود: زیان 445 میلیارد دلاری یک رقم میانگین و متعادل به شمار می‌رود و میزان زیان و ضرر ناشی از جرائم سایبری می‌تواند حداکثر به بیش از 575 میلیارد دلار رسیده باشد.

حدود 40 میلیون نفر در آمریکا معادل 15 درصد جمعیت این کشور طی سال گذشته با سرقت اطلاعات کارت‌های اعتباری خود توسط هکرها روبرو شده‌اند.