Gerdab.IR | گرداب

نظر علامه فضل‌الله برخلاف شیطنت رسانه های ضد ایرانی:

آیت الله خامنه ای برای همه علمای مسلمان و مصلحان دینی الگوست

تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۳۸۹

مردم ایران همواره در كنار دولت و رهبری اسلامی باشند و این پیام قاطعانه را به استكبار برسانند كه ایران یك جبهه واحد و به هم پیوسته را در مقابل برنامه‌ها و توطئه‌های دشمنان برای بر هم زدن امنیت و از بین بردن حقوق استراتژیك آن تشكیل داده است.

به گزارش گرداب، درگذشت علامه سیدمحمد حسین فضل‌الله، از علمای بزرگ لبنان و حامیان مشهور انقلاب اسلامی، با بازتاب‌های متفاوت و متعددی مواجه شده است و در این میان برخی رسانه‌های ضدایرانی کوشیده‌اند با طرح برخی اخبار نادرست، ایشان را چهره‌ای منتقد (یا مخالف) با نظام اسلامی نشان دهند. مرور بخش هائی از مواضع این عالم جلیل القدر در همین رابطه قابل توجه است:
 
* مردم ایران در كنار رهبر خود باشند
بنده یکی از ویژگی‌های مهم حضرت آيت‌الله خامنه‌ای را به روز بودن و درک پویای ایشان از امور می‌دانم و انتشار دانش‌نامه‌ جهان اسلام که ریاست عالیه‌ آن با سماحة‌القائد (مقام معظم رهبری) است از دوراندیشی ایشان حکایت دارد.

یکی از ویژگی های آیت الله خامنه ای این است که مرجعی آشنا با پیچیدگی های محیط اجتماعی هستند و مدل برخورد ایشان با مسائل اجتماعی برای همه علمای مسلمان و مصلحان دینی الگو است.

مردم ایران همواره در كنار دولت و رهبری اسلامی باشند و این پیام قاطعانه را به استكبار برسانند كه ایران یك جبهه واحد و به هم پیوسته را در مقابل برنامه‌ها و توطئه‌های دشمنان برای بر هم زدن امنیت و از بین بردن حقوق استراتژیك آن تشكیل داده است.

*حوادث پس از انتخابات
- نظام جمهوری اسلامی ایران توانست حوادث پس از انتخابات را پشت سرگذارد و در داخل مقتدرتر شود و به مسائل اسلامی و مسئله فلسطین و روابط با كشورهای عربی با رویكردی باز برخورد كند.

- برخی طرف‌های بین المللی در اوضاع داخلی ایران دخالت كردند و برخی دیگر نیز برای تحمیل واقعیت جدید بر نظام جمهوری اسلامی و ایجاد تزلزل سیاسی و امنیتی در ایران طراحی كردند اما نتایج این‌گونه اقدامات در نهایت معكوس شد و جمهوری اسلامی قدرتمندتر از پیش شد.

*تضعیف ایران
- اتفاقات پس از انتخابات در ایران باعث شد كه این حوادث منفی بر دست آوردهای مثبت و بزرگ آن تأثیری نداشته باشد به‌ویژه اینكه نظام جمهوری اسلامی زمینه وسیعی برای آزادی و فعالیت آزادانه است اگرچه برخی رسانه‌های غربی و برخی دستگاههای اطلاعاتی سعی كردند چنین وانمود كنند كه جمهوری اسلامی آزادی‌ها را سركوب می‌كند و اتهام‌های كذب و باطلی را به ایران وارد كردند.

- اوضاع جمهوری اسلامی در مسیر درست حركت می‌كند و ایران بار دیگر توانست ویژگی و مشخصه دیگری به تجربه‌های خود اضافه كند و دشمنان را از نفوذ به صحنه داخلی خود باز دارد.

*برنامه هسته‌‌‌ای
- سیاست ساخت و در اختیار گرفتن تسلیحات هسته‌ای سیاست غربی و صهیونیستی است نه سیاست عربی و اسلامی.

- احمدی‌نژاد در كنفرانس نیویورك تاكید كرد كه كشورش به دنبال دست یافتن به سلاح هسته‌ای نیست و سوال‌های زیادی را درباره اصرار این كشورها برای سرپوش گذاشتن بر سیاست تعمدی ابهام هسته‌ای در قبال رژیم صهیونیستی و سرپوش گذاشتن بر خطرات هسته‌ای زرادخانه‌های بزرگ اسرائیل و دیگر كشورهای هسته‌ای غربی مطرح كرد.

علامه فضل الله پس از امضای بیانیه سه جانبه تهران میان ایران، تركیه و برزیل در زمینه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران بر اهمیت این بیانیه تاكید كرده و گفت: "آمریكا و اسرائیل از این بیانیه شوكه شده‌اند، چون آنها فكر می كردند كه سیاست‌های ایران از سوی اشخاص بی تجربه‌ای اداره می‌شود، اما ناگهان با این واقعیت روبرو شدند كه سیاستمداران ایران افرادی كاركشته هستند."

*جایگاه ایران در منطقه
- علامه فضل‌الله پنجم خرداد ماه گذشته نیز در در دیدار با "غضنفر ركن آبادی " سفیر جدید ایران در بیروت با درخواست از ایران برای پافشاری به حقوق ملی مشروع خود تصریح كرد و گفت: "ایران دیگر نماینده خود نیست، بلكه نماینده استقلال سیاسی در منطقه و جهان است و در خط بازدارندگی و حامی مقاومت و آزادیخواهان جهان قرار دارد و باید در تمام سطوح از آن‌ها حمایت كند.
ایران مرحله خطر را پشت سر گذاشته است و مرحله فشارها و تهدیدها را فراروی خود دارد."

*هشدار علامه فضل الله درباره فتنه‌های مذهبی
- فتنه‌های مذهبی اهداف دشمن را تحقق می‌بخشد
- استكبار برای تكمیل طرح خود در جهت سلطه بر پایگاه‌های استراتژیكی امت از طریق جنگ‌های رسانه‌ای و روانی، وحدت اسلامی را نشانه رفته است كه هدف از آن برانگیختن گروهی از امت علیه گروه دیگر است.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران