Gerdab.IR | گرداب

سپاه فارس خبر داد/

دستگيری 11 توهين‌كننده به امام(رض) از طريق شبكه‌‌های اجتماعی

تاریخ انتشار : ۳۱ شهريور ۱۳۹۳

فرمانده سپاه استان فارس از بازداشت 11 فریب خورده فعال در شبکه‌های اجتماعی موبایلی که به امام راحل(رض) توهین می کردند، خبر داد.

به گزارش گرداب و به نقل از ايسنا، فرمانده سپاه ناحيه ثارالله(ع) شيراز گفت: یازده فریب خورده فعال در شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه که مطالب توهین آمیز نسبت به امام راحل (ره) تولید و باز نشر می‌کردند با تلاش نیروهای امنیتی سپاه فجر فارس شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ پاسدار اسماعيل‌ محبي‌پور طي خبري اعلام كرد: افراد فریب خورده سرپل‌های انتشار مطالب توهین آمیز علیه بنیانگذار انقلاب اسلامی بودند که پس از رصد سایبری شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه نظیر واتس اپ، لاین، وایبر، تانگو و تلگرام، شناسایی و دستگیر شدند.

محبی‌پور خاطرنشان کرد: با ارائه مدارک رصد شده به مقام قضایی، دستور دستگیری این افراد صادر شد که پس از دستگیری، همه متهمان به اشتباه خود اعتراف کردند.

وی در اين خصوص توضيح داد: در دو هفته گذشته انتشار پیام‌های توهین آمیز نسبت به ارزش‌های انقلاب اسلامی و شخصیت‌های دینی، به‌خصوص امام راحل(رض) در قالب جوک در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه با شیب ملایمی شروع شد که با گسترش آن و احتمال تحریک عوامل سرویس‌های جاسوسی غربی برای قبح شکنی ارزش‌های انقلاب اسلامی، رصد این جریان در دستورکار اطلاعات سپاه فجر فارس قرار گرفت که با اشراف نیروهای امنیتی این مجموعه به فضای سایبری، سرپل‌های انتشار این پیام‌ها شناسایی شدند.

این مقام مسئول با تاکید بر استفاده ابزاری سرویس های جاسوسی از فعالان شبکه های اجتماعی تلفن همراه هشدار داد: فضای این شبکه‌ها علی‌رغم تصوری که نسبت به امن بودن این فضا وجود دارد، به گونه‌ای طراحی شده که امنیت پائینی دارد و لذا همین امر زمینه نفوذ این سرویس‌ها در این شبکه‌ها را افزایش می‌دهد و با استفاده از آن فعالان غیر حرفه‌ای و کم‌اطلاع این عرصه شناسایی می‌شوند و به وسیله آنان پیام تولید شده در اتاق فکر نظام سلطه باز نشر می‌شود.

محبی‌پور گفت: دستگیر شدگان بیشتر طعمه این سرویس‌ها شده و بدون اطلاع از نیت دشمنان به این کار اقدام کرده‌اند.

وی با اشاره به بهره مندی از گزارش‌هاي مردمی و اشراف دستگاه امنیتی به فعالیت سرویس‌های جاسوسی برای انحراف افکار عمومی و قبح شکنی ارزش‌های مردم، به جوانان هشدار داد كه با هوشیاری در نشر پیام‌های دریافتی دقت کنند تا در استفاده از این شبکه‌های اجتماعی طعمه مطامع بیگانگان نشوند.

محبی‌پور افزود: آنچه در منازل تمامی دستگیر شدگان به چشم می‌خورد استفاده از گیرنده‌های ماهواره‌ای است و به طور حتم استکبار جهانی در ادامه جنگ نرم از همه امکانات خود برای هجمه به باورها و اعتقادات ما استفاده می‌کند، که با بصیرت امت اسلامی باردیگر در این عرصه هم شکست خواهد خورد.

وی همچنین از خانواده‌ها خواست تا نسبت به نظارت و کنترل بیشتر و موثر برفرزندان در استفاده آن ها از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی جدید، حساسیت بیشتری را به خرج دهند تا خدای نکرده به آبروی خانوادگی ایشان لطمه ای وارد نشود.

محبي‌پور خاطر نشان کرد: پرونده فریب خوردگان برای سیر مراحل قضایی در اختیار مراجع قضایی قرار گرفته است.