Gerdab.IR | گرداب

این‌بار از سوی دولت صورت گرفت:

اعلام بهانه جدید برای عدم تشکیل شورای‌عالی فضای مجازی

تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۳

در شرایطی که غالب مسئولان کشور و تصمیم گیران عرصه فضای مجازی از عدم تشکیل جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور سران قوا گلایه مندند، وزیر ارتباطات برای اولین بار درباره دلایل عدم برگزاری این جلسه ادعاهایی را مطرح کرد.

به گزارش گرداب و به نقل از تسنیم، تا پیش از این بارها و توسط افرادی چون دبیر شورای عالی فضای مجازی شنیده می شد که تمامی اعضا خواستار برگزاری زودهنگام این جلسه هستند و در زمان واگذاری پروانه نسل های سوم و بالاتر ارتباطی به همراه اول و ایرانسل هم شاهد بروز برخی گلایه مندی ها از سوی برخی اعضای حقیقی و حقوقی این شورا بودیم، نتیجتا هم گفته می شد که رئیس جمهور باید اعلام آمادگی برای این جلسه کنند.

اما اخیرا وزیر ارتباطات مدعی شده است که کوتاهی در تشکیل جلسات شورای‌عالی فضای مجازی از مسؤولان مرکز ملی فضای مجازی بوده است.

محمود واعظی وزیر ارتباطات ضمن گلایه از کوتاهی اعضای مرکز ملی فضای مجازی گفت: علیرغم اینکه تشکیل جلسات شورای عالی فضای مجازی با من نیست اما باید بگویم که رئیس جمهور خواستار تغییراتی در دستور جلسه مربوط به این شورا بود که تاکنون انجام نشده است.

وی گفت: آقای روحانی از دبیرخانه مرکز ملی فضای مجازی کشور خواسته بود تا تغییراتی را در دستور جلسه اعمال کنند اما دو هفته گذشته که این موضوع را جویا شدم تا آن زمان این تغییرات اعمال نشده بود.

وزیر ارتباطات در ارتباط با زمان برگزاری جلسه بعدی شورای عالی فضای مجازی گفت: به هر حال فکر می کنم این سوال را نباید از رییس جمهور پرسید زیرا مرکز ملی فضای مجازی باید تغییرات را در دستور جلسه اعمال می کرد.

او درباره دلایل این تغییر در دستورالعمل جلسه بعدی هم عنوان کرد: آقای رییس جمهور وقتی می خواهد موضوعی را در شورای عالی فضای مجازی که تمامی مقامات در آن حضور دارند، مطرح کند باید دستورالعملی شسته و رفته و قابل قبول داشته باشد.