Gerdab.IR | گرداب

توسعه «هول هولکی»:

قیمت‌های غیرمنطقی اینترنت موبایل و انتقادهای کاربران

تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۳

سخنگوی شرکت مخابرات ایران معتقد است برای اظهار نظر درباره تعرفه‌های جدید اینترنت موبایل لازم است تعرفه‌ها برای مدتی عملیاتی شود تا بتوان در موردش اظهارنظر کرد.

به گزارش گرداب، داوود زارعیان در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که تعرفه 2.5 ریالی برای اینترنت همراه را تا چه اندازه منطقی می داند، اظهار کرد: ما در مجموعه مخابرات هنوز به تحلیلی در این زمینه نرسیده‌ایم که تعرفه 2.5 ریالی ارزان یا گران است. به هر حال از نظر ما لازم است حتما یک دوره تعرفه‌ها اجرایی شود تا پس از آن بتوان در مورد آن صحبت کرد.

سخنگوی مخابرات همچنین یادآور شد: از سوی دیگر با توجه به این که بیشتر افراد از بسته‌های اینترنتی استفاده می کنند درصد بسیاری از کمی هستند که نسبت به تعرفه‌ها شکایت داشته باشند.

زارعیان همچنین خاطرنشان کرد: ما درباره تعرفه گذاری تابع مقررات سازمان تنظیم مقررات ارتباطات هستیم و پیش از این درباره تعرفه‌ها ما به صورت عددی پیشنهاد خاصی در این حوزه نداشته‌ایم.

سخنگوی مخابرات در بخش دیگری از صحبت‌های خود عنوان کرد: قطعا در نسل‌های قبلی با توجه به سرعت اینترنت دانلود کمتری صورت می‌گرفته است و حال برای تعیین تعرفه در این حوزه با توجه به حجم دانلودی که وجود دارد نیازمند آن هستیم تا مدتی زمان بگذرد اما بهترین شرایط آن است که برای این حوزه تعرفه‌ای در نظر گرفته شود که هم برای اپراتور و هم برای کاربر عادلانه و منطقی باشد تا به این ترتیب هم مشتریان راضی باشند وهم اپراتورها بتوانند به سرمایه‌گذاری در امور توسعه‌ای خود بپردازند.