Gerdab.IR | گرداب

عضو حقیقی شورا بیان کرد:

انتقاد از کم‌کاری‌ شورای عالی فضای مجازی

تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۳

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی درباره دستور جلسه این شورا در روز شنبه 24 آبان ماه گفت: در مورد دستور جلسات باید دبیر شورا اطلاع‌رسانی کنند ولی به طور کلی برخی اعضا از جمله اینجانب، نسبت به رعایت اولویت در دستور جلسات انتقاداتی دارند.

به گزارش گرداب، علیرضا شاه‌میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به سوالی درباره جلسه آتی این شورا و دستور جلسه تعیین شده برای آن اظهار کرد: بر اساس آئین نامه، رئیس شورا تصمیم می‌گیرد که چه دستوری در اولویت قرار دارد و البته پیش از تصمیم‌گیری رییس جلسه، دبیر شورا پیشنهاداتی در این زمینه مطرح می‌کند.

او در عین حال عنوان کرد:‌ البته اعضاء هم می‌توانند درخواست حذف یک دستور یا ارائه یک دستور را با یک یا دو فوریت ارائه کنند اما به هر حال این پیشنهادات هم توسط رییس شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در پاسخ به این مطلب که در جلسه گذشته موضوعی در جلسه شورا مورد بررسی قرار گرفت که از موضوعات مهم روز به شمار نمی‌رفت، آیا در جلسه آتی نیز قرار است چنین رویکردی دنبال شود، گفت: پیش از این نیز بارها اعلام کرده‌ام که به شخصه نسبت به روند فعالیت شورا انتقاداتی دارم و فکر می‌کنم دستورات مهمتری می‌تواند در جلسات این شورا مورد بررسی قرار بگیرد.

او ادامه داد: البته ما یک دوره رکود در تشکیل جلسات داشتیم و اکنون روند تشکیل جلسات سرعت گرفته است طبیعی است که دو سه جلسه طول میکشد تا روی غلتک بیفتد. لذا باید منتظر بمانیم تا در آینده ببینیم شرایط از چه قرار خواهد بود.

شاه میرزایی که روز گذشته در برنامه مناظره نیز اعلام کرده بود که شورای عالی فضای مجازی در هر دو دولت دهم و یازدهم، مصوبات کافی نداشته است، در این باره عنوان کرد: ما منتقد کم‌کاری شورا هستیم و بارها هم این موضوع را بیان کرده‌ایم.

وی ادامه داد: اما این که در جلسات شورا چه اتفاقاتی می‌افتد و چه مصوباتی خروجی این جلسات است، بحثی است که ما نباید درباره آن صحبت کنیم چرا که این موارد برعهده دبیر و یا رییس شورا قرار دارد.