Gerdab.IR | گرداب

وزیر ارتباطات در گیلان‌غرب:

مرحله نخست طرح فیلترینگ هوشمند در حال اجراست

تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۳۹۳

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در کرمانشاه گفت: مرحله نخست طرح فیلترینگ هوشمند در حال اجرا است و مرحله دوم و سوم این طرح به ترتیب سه و شش ماه دیگر اجرا می‌شود.

به گزارش گرداب و به نقل از تسنیم، محمود واعظی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در طرح فیلترینگ هوشمند 90درصد محتوای موجود برای مردم قابل استفاده است و 10درصد محتوای مجرمانه حذف می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ایجاد شبکه ملی اطلاعات در کشور گفت: این طرح از مهمترین اولویت‌‌های وزارت ارتباطات است که با اختصاص بودجه بالایی در استان قم در حال اجرا است.

واعظی بیان کرد: هدف دولت تدبیر و امید این است که اعتماد مردم را با خدمتگزاری به آن‌ها پاسخ دهد و در این راستا بهترین سرمایه را در اختیار نظام و مردم قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه نخستین بودجه‌ای که به مجلس ارسال شد بودجه استانی بود افزود: تلاش دولت تدبیر و امید در جهت رونق بخشیدن به اقتصادی است که محصول آن اشتغال است و در این زمینه محدودیت‌هایی وجود دارد که به دنبال برطرف کردن آن هستیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مشکلات شهرستان گیلان‌غرب در دولت با جدیت پیگیری می‌شود عنوان کرد: باید از اقدامات مقطعی عبور کرد و اقدامات پایه‌ای در جهت آبادانی بیشتر انجام شود.

واعظی با بیان اینکه استان کرمانشاه یکی از استان‌هایی است که دولت الکترونیک در آن اجرا می‌شود افزود: امیدواریم فاز بعدی طرح شبکه ملی اطلاعات در استان‌های دیگر به‌ویژه استان کرمانشاه نیز اجرا شود.

وی با بیان اینکه استان قم به عنوان پایلوت طرح شبکه ملی اطلاعات انتخاب شده است افزود: تا یک ماه و نیم دیگر مشکلات در این زمینه حل شده و در سایر استان‌ها نیز این طرح اجرا می‌شود.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه تعرفه اینترنت برای هر کیلوبایت از 5 ریال به نیم ریال کاهش یافت عنوان کرد: هیچ اپراتوری حق ندارد بیشتر از تعرفه تعیین شده از مردم هزینه دریافت کند.