Gerdab.IR | گرداب

یک روزنامه انگلیسی گزارش داد:

حمایت فیس‌بوک و توئیتر از اسلام‌هراسی

تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۳

یک روزنامه انگلیسی در گزارشی از افزایش فعالیت‌های ضد اسلامی نژادپرستان در شبکه های اجتماعی خبر داد و اعلام کرد، این شبکه‌ها برای جلوگیری از انتشار مطالب ضد اسلامی اقدامی انجام نمی دهند.

به گزارش گرداب و به نقل از العالم، روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی از افزایش فعالیت‌های ضد اسلامی نژادپرستان در شبکه های اجتماعی خبر داد و اعلام کرد، این شبکه‌ها برای جلوگیری از انتشار مطالب ضد اسلامی اقدامی انجام نمی دهند.

ایندیپندنت روز شنبه تأکید کرد، با انجام تحقیقی به این نتیجه رسیده است که با وجود اعتراض سازمان‌های ضد نژادپرستی، شبکه‌های اجتماعی فیس بوک و توئیتر از فیلتر کردن صدها مطالب کینه توزانه علیه مسلمانان خودداری می کند.

این روزنامه با اشاره به افزایش انتشار مطالب علیه مسلمانان گزارش داد، که شاید خطرناک ترین مطالب مربوط به صفحه‌ای است که خواستار اعدام و نابودی مسلمانان انگلیس است؛ با وجود این چنین مطالبی و صفحاتی از فیس بوک و توئیتر حذف نمی شود.

به نوشته این روزنامه، مسؤولان فیس بوک با وجود دریافت گزارش‌هایی در این خصوص، مدعی شده‌اند که محتوای این صفحه‌ها مخالف قوانین نشر فیس بوک نیست.

به نوشته این روزنامه، توئیتر نیز اذعان کرده است که همه گزارش‌ها و مطالب منتشر شده را تحت کنترل دارد.

«فیاز موگال» مدیر سازمان امور مسائل ادیان در این خصوص به این روزنامه انگلیسی گفت: فیس بوک و توئیتر مدام گزارش‌هایی در خصوص مطالب منتشرشده علیه مسلمانان دریافت می کنند، و در این خصوص گروه تندرو و افراطی موسوم به «اول انگلیس» از فیس بوک و توئیتر علیه مسلمانان استفاده می کند.

موگال خاطرنشان کرد: اگر کاربران دیدگاه ها و مطالبی در خصوص اعدام شهروندان انگلیسی سفید پوست منتشر کنند، یا در مطالب خود یهودیان را به سرطان تشبیه کنند از انتشار این مطالب جلوگیری می شود.

به نوشته این روزنامه، پلیس اکتبر گذشته از افزایش 65 درصدی جنایت‌های مربوط به اسلام هراسی در لندن ظرف دوازده ماه گذشته خبر داد.