Gerdab.IR | گرداب

سردار سلامي:

سپاه آماده نبرد نرم و سخت با استكبار است

تاریخ انتشار : ۲۳ تير ۱۳۸۹

جانشين فرمانده كل سپاه گفت: سپاه آماده براي نبرد نرم و سخت با استكبار است و در اين راه در حال رجعت به اصول و مباني عميق خود بوده و ايمان، باور، ساده زيستي، پويايي و تمركز بر آمادگي‌ها و جدي گرفتن همه لحظه‌ها را وظيفه خطير خود مي‌داند.

به گزارش گرداب به نقل از سپاه نیوز، سردار سلامی که در نوزدهمین مجمع سراسری فرماندهان و مسوولین سپاه سخن می گفت، با اشاره به فرمایش اخیر مقام معظم رهبری درباره سنتهای الهی و زوال قدرتهای بزرگ افزود: امروز در حال رویت زوال امپراتوری غرب هستیم و آثار این فروپاشی را به عینه می بینیم و فرمایشات مقام معظم رهبری ما را به نتیجه و آینده نبردی که با استکبار داریم امیدوار می سازد.

سردار سلامی اظهار داشت: در طول سه دهه گذشته در تاریخ شوروی و آمریکا هیچ صحنه روشنی از پیروزی نمی بینیم و احساس می کنیم قدرتهای استکباری بتدریج همچون کوهی از یخ با سرعتی فراتر از مقیاس باورهای ما درحال ذوب شدن و فروپاشی هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به ناکامی های مکرر آمریکا در منطقه، و نیز بدهی های خارجی و بحران اقتصادی این کشور افزود: درحالی که بدهی چهارده هزار میلیارد دلاری آمریکا در حال تصاعد است آمریکاییها هیچ فرمولی برای کم کردن این بدهی ها و گذر از این بحران اقتصادی ندارند و نرخ بیکاری نیز در این کشور 5/9 درصد است.

وی تاکید کرد: تاریخ مجموعه ای از حوادث تصادفی و رخدادهای بیگانه با هم نیست بلکه دارای منطق و ضابطه ای است که از آن به سنت الهی تعبیر می شود و در حقیقت، تاریخ ظرف تحقق سنتهای الهی است.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: قرآن ما را به نگرش در سنت های اولیه دعوت می کند و در تأمل تاریخ به عبرتها، سنتها، رویه ها و ضوابطی می رسیم که خداوند در عالم هستی قرار داده و در همه زمانها تکرارپذیر است.

سردار سلامی با اشاره به اینکه براساس تعالیم قرآنی اراده ای ماوراء اراده ها وجود دارد که می تواند از عده ای قلیل پیروزی کثیر بسازد گفت: در دنیای معاصر، اسلام در قالب یک انقلاب عظیم سازگار با سنت الهی ظهور پیدا کرد و عالم گیر شد بطوریکه امروز پیروزی انقلاب اسلامی در فتح دلها و ذهن مستضعفان عالم مشهود است.

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان یادآور شد: آنچه امروز اتفاق می افتد انفعال و دفاع دنیای غرب در برابر موج اندیشه ملهم از انقلاب اسلامی است چرا که غرب دریافته است بدون تقابل با اندیشه های اسلامی به افول خود نزدیک می شود.