Gerdab.IR | گرداب

دادستان کل کشور:

مجرمان از فضای الکترونیک سوء استفاده می‌کنند

تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۳

دادستان کل کشور داشتن دست بالا از سوی نیروی انتظامی برای ارتقا امنیت را یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی در مراسم رونمایی از سامانه ارتباط الکترونیک میان پلیس و قوه قضاییه - که با حضور فرمانده نیروی انتظامی و جمعی از معاونین ناجا و روسای پلیس پیشگیری برگزار شد - وجود چنین سامانه‌ای برای ارتباط میان پلیس و قوه قضاییه را از ضرورت های موجود برشمرد و گفت: این سامانه با تلاش و اندیشه بلند کارشناسان رونمایی شد.

رییسی با بیان این‌که «بزهکاران و مجرمان با سوءاستفاده از فضای الکترونیک جرایمی را انجام می‌دهند» گفت: امروز گزارش‌هایی که از مجموعه پلیس فتا و دادسرای رسیدگی به جرایم سایبری به دست ما می‌رسد که نشان می‌دهد که در این فضا سوءاستفاده هایی در حال انجام گیری است و من فکر می‌کنم دست بالای نیروی انتظامی برای ارتقای امنیت یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.

وی با اشاره به ارتباط نزدیک پلیس با دستگاه قضایی اظهار کرد:‌ دادستانی‌های ما نیز به اندازه‌ای که با پلیس در ارتباطند با هیچ جای دیگری در ارتباط نیستند.

دادستان کل کشور با بیان این‌که «امروز فضای کشور علی رغم تهدیدات بسیار امن است» گفت: اما این تعداد جرم را نیز زیبنده نمی‌دانیم و تمامی دستگاه‌ها موظف‌اند در حوزه پیشگیری از جرم اقدام کنند.

وی ادامه داد: در بخش قانونگذاری باید تمامی دستگاه‌ها هدفشان کاهش و پیشگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی باشد و هر اقدامی در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و... باید با وجود امنیت و تامین آن همراه باشد.

در پیشگیری عام تمام دستگاه‌ها مسئولیت دارند دادستان کل کشور با بیان این‌که «در پیشگیری عام همه دستگاه‌ها مسئولیت دارند» خاطرنشان کرد:‌ در تمام بخش‌ها باید سعی در کاهش جرم و افزایش امنیت باشد. باید یک نگاه سالم عاری از جرم و جنایت را در جامعه شکل دهیم.