Gerdab.IR | گرداب

هند در صدر درخواست‌کنندگان محدودیت محتوای فیس‌بوک

تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

هند بار دیگر در نیمه دوم سال 2014 در صدر فهرست کشورهایی قرار گرفت که از فیس‌بوک خواسته‌اند دسترسی به برخی محتویات و داده ها را محدود کند.

به گزارش ایندیاتایمز، هند بار دیگر در نیمه دوم سال 2014 در صدر فهرست کشورهایی قرار گرفت که از فیس‌بوک خواسته‌اند دسترسی به برخی محتویات و داده ها را محدود کند.

بر اساس گزارشی که توسط فیس‌بوک در این زمینه تهیه شده دولت هند در این دوره شش ماهه بیش از 5800 درخواست را با چنین موضوعی به فیس‌بوک ارائه کرده است.

تعداد این درخواست‌ها در نیمه اول سال 2014 از سوی هند برابر با 4960 مورد بوده که به 5832 مورد افزایش یافته است. تعداد کلی این درخواست ها در عرض یک سال از سوی دولت هند با رشد 11 درصدی به 9707 رسیده و عمده علت آن نیز نقض قوانین محلی کشور مذکور اعلام شده است.

از جمله دیگر کشورهایی که بیشترین درخواست‌ها را برای محدودکردن برخی انواع محتوا در فیس‌بوک ارائه کرده‌اند می‌توان به ترکیه و روسیه اشاره کرد. در مقابل درخواست‌های مشابه کشورهایی همچون آمریکا، آلمان و پاکستان کاهش را نشان می‌دهد. تعداد کل درخواست های تمامی دولت های جهان برای محدود کردن اطلاعات فیس بوک با افزایشی مختصر از 34946 مورد در نیمه اول سال 2014 به 35051 مورد در نیمه دوم سال 2014 رسیده است.