Gerdab.IR | گرداب

اسنودن خطاب به مردم آمریکا:

در برابر تهاجم دولت به حریم شخصی‌تان مقاومت کنید

تاریخ انتشار : ۲۳ فروردين ۱۳۹۴

اسنودن افشاگر جاسوسی‌های سایبری کاخ سفید تاکید کرد: ما نباید با این استدلال که چیزی برای پنهان کردن نداریم، تهاجم دولت به حریم شخصیمان را پذیرفته و توجیه کنیم.

ادوارد اسنودن افشاگر جاسوسی‌های سایبری کاخ سفید طی مصاحبه‌ای با شبکه اچ بی او در آمریکا به اظهارنظر در مورد ابعاد گسترده قانون شکنی های آژانس امنیت ملی آمریکا پرداخت.

وی در ابتدای این مصاحبه گفت که بیم داشته حداکثر سه روز بعد از چنین افشاگری‌هایی فراموش شود. اما در حال حاضر از اینکه همه مردم جهان پذیرفته‌اند که باید در مورد جاسوسی‌های دیجیتال کاری بکنند احساس راحتی می‌کند.

در جریان این مصاحبه گفتگوهایی با مردم عادی آمریکا هم پخش شد که در جریان آن اکثر آنها خواستار بازگشت اسنودن به آمریکا به منظور مشخص شدن ابعاد دقیق اقدامات وی و شناخت بیشتر از او بودند.

در ادامه مصاحبه، اسنودن به معرفی برنامه‌های جاسوسی مختلف آژانس امنیت ملی آمریکا پرداخت که هر یک برای جمع آوری اطلاعات خاصی در مورد زندگی افراد به کار می‌روند. او هشدار داد که آژانس از جمع آوری تصاویر برهنه کاربران اینترنت هم ابایی ندارد. اسنودن از مردم آمریکا خواست نحوه استفاده خود از اینترنت را به علت ترس از تخلفات و جاسوسی های آژانس تغییر ندهند.

وی در این مورد افزود: اگر ما به خاطر ترسمان ارزش‌هایمان را فدا کنیم، دیگر برای آن ارزش‌ها اهمیت زیادی قائل نشده ایم. ما نباید با این استدلال که چیزی برای پنهان کردن نداریم، تهاجم دولت به حریم شخصیمان را پذیرفته و توجیه کنیم.