Gerdab.IR | گرداب

در بازدید کمیسیون اجتماعی مجلس از رایتل مطرح شد/

وقت‌گذرانی طولانی بسیاری از جوانان ایرانی در شبکه‌های اجتماعی

تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۳۹۴

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: نیازمند اتخاذ تصمیمات صحیحی در بحث سرعت اینترنت هستیم، اینترنت باید با سرعت قابل قبول ارائه شود و مانند سایر کشورها بتوان از آن برای مصارف علمی و مذهبی استفاده کرد.

جمعی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از رایتل بازدید کردند.

در این جلسه سید مجید صدری مدیرعامل رایتل گفت: به دلیل مسائل و مشکلات موجود بر سر راه توسعه اپراتور سوم، رایتل به صورت جدی کار خود را از سال 91 آغاز کرد و از جمله مهمترین اقدامات صورت گرفته این اپراتور در یکسال و نیم گذشته می‌­توان به خروج رایتل از یک پروژه­ی غیر تجاری و تبدیل آن به یک پروژه‌ی کاملا تجاری اشاره کرد.

صدری تاکید کرد: از آنجایی که بیشتر مشترکان رایتل از دیتا استفاده می کنند، تلاش خود را بر روی دیتا و سرویس های ارزش افزوده متمرکز کرده ایم که در نتیجه آن سال گذشته حدود 32 پرتال در حوزه های مختلف از جمله آموزش و تحقیقات راه اندازی شده و 90 درصد این سرویس­ها از ترافیک داخلی استفاده می‌­کنند.

وی در ادامه با تشریح اقدامات صورت گرفته در این اپراتور گفت: تا اسفند ماه سال 92 رایتل 168 شهر را تحت پوشش داشت که این میزان تا این لحظه به 267 شهر رسیده است و تا پایان سال به 450 شهر خواهد رسید.

همچنین در حوزه فنی در همان تاریخ یک هزار و 217 سایت فعال داشته ایم که این رقم در حال حاضر به دو هزار و 507 سایت و تا پایان سال به 4500 مورد خواهد رسید.

مدیرعامل رایتل ادامه داد: در حوزه فروش سیم­­‌کارت نیز تا شهریور 92 یک میلیون و 750 هزار سیم­کارت به فروش رسیده بود که این رقم در حال حاضر به پنج میلیون 750 هزار رسیده است و به امید خدا در پایان سال به یازده میلیون سیم‌­کارت خواهد رسید.

همچنین رایتل در اسفند ماه سال 92 یک میلیون مشترک فعال داشت اما در حال حاضر تعداد مشترکان فعال این اپراتور از مرز 3میلیون و 900 هزار مشترک گذشته و تا پایان سال به هفت میلیون و پانصد هزار نفر خواهد رسید.

به گفته صدری، ترافیک ماهانه مصرفی این اپراتور در شهریور ماه سال 92 در حدود 300 ترابایت بود و در حال حاضر ترافیک مصرفی ماهیانه به یک میلیون و پانصد هزار ترابایت رسیده است که نشانگر رشد 500 درصدی در استفاده از ترافیک است.

وی در ادامه در خصوص اشتغال­زایی این اپراتور گفت: رایتل در حال حاضر هزار نیروی مشغول به کار دارد که اکثر این افراد متخصصین حوزه­3G و 4G هستند، همچنین رایتل از طریق ایجاد اشتغال غیر مستقیم با ایجاد نه هزار نقطه عرضه و فروش محصولات خود در سراسر کشور و همکاری با 350 شرکت پیمانکار در مجموع بیش از 10 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است.

وی درادامه اظهارات خود با اشاره به صورت گرفتن تحقیقی پیرامون گذراندن اوقات فراغت ایرانیان گفت: طی مطالعات صورت گرفته بخش بزرگی از جوانان زمانی طولانی را در شبانه روز صرف استفاده از شبکه های اجتماعی می­‌کنند. در همین راستا رایتل در این مدت تمرکز خود را به طراحی، تولید و عرضه ی خدمات چند رسانه ای از محل محتوای بومی معطوف کرده است که در همکاری با سازمان صدا و سیما، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همکاری با بیوت مراجع، انجمن سینمای جوان و شرکت های متنوعی به ارائه سبد محصولات محتوایی کاملا بومی منتهی شده است و افراد می توانند با حداقل هزینه از آن استفاده کنند.

درباره سرعت اینترنت در گذشته کوتاهی شده است
همچنین در دیدار عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص بحث سرعت اینترنت نیز گفت: در این حوزه نیازمند اتخاذ تصمیمات صحیحی هستیم و باید اینترنت را با سرعت قابل قبول ارائه دهیم، این مساله واقعا باید حل شود و مانند سایر کشورها کنترل در کنار سرعت بالا وجود داشته باشد که بتوان از آن برای مصارف علمی و مذهبی استفاده کرد، مهم این است که چطور این موضوع مدیریت شود تا بتوان از تکنولوژی به نحو مناسب بهره برد.

وی خاطر نشان کرد: اعتقاد داریم در این زمینه در گذشته کوتاهی شده است و ان شاالله با خدمات شما در آینده اقدامات خوبی صورت بگیرد.