Gerdab.IR | گرداب

رانندگی در دنیای مجازی سه‌بعدی با هدست فناورانه

تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۳۹۴

راننده‌ای به نام «مت‌ پاورز» از شرکت «فرومولا دریفت» خودروی Roush Stage 3 Mustang خود را با استفاده از نوعی هدست فناورانه با موفقیت در دنیای واقعی به حرکت در آورد در حالی که در واقع این هدست وی را در دنیای مجازی سه‌بعدی قرار داده بود.

به گزارش گرداب به نقل از ایسنا، پاورز که هدست Oculus Rift را بر سر گذاشته بود، به جای جاده آزمایشی که وی در واقعیت بر روی آن حرکت می‌کرد، ، تخته‌سنگ‌های در حال سقوط، صخره‌ها، جاده در حال واژگونی و سایر عناصر بازی‌های مجازی را می‌دید.

وی این آزمایش را به عنوان بخشی از مجموعه آزمایش‌های «Titanium» برای شرکت روغن‌سازی Castrol انجام داد. این آزمایش‌ها که برای ارتقای محصولات برتر این شرکت طراحی شده‌اند، برای شکستن مرزهای آنچه در حین فرآیند راندن یک وسیله‌نقلیه پیش می‌آید، طراحی شده‌اند.

این چالش نیازمند طراحی نوعی سیستم سفارشی برای رهگیری حرکات خودرو در جزئیات ریز و شبیه‌سازی آن‌ها در زمان واقعی در دنیای مجازی بود.

برای کارکردن با هدست Oculus Rift ، «آدم آمارال» و «گلن سنیدر» دو ماه را به آزمایش‌کردن و نصب مجموعه‌ای از حسگرها در درون خودرو برای نظارت بر زاویه رانندگی، چرخش چرخ، ترمز، موقعیت کنترل بنزین، نیروی محرکه و مولفه‌های دیگر اختصاص دادند.