Gerdab.IR | گرداب

در نخستین روز مرحله دوم مسابقات ربوکاپ چین رخ داد؛

شکست سوئد و آمریکا از روبات‌های ایرانی

تاریخ انتشار : ۲۹ تير ۱۳۹۴

تیم های ربوکاپ واحدهای قزوین و یزد دانشگاه آزاد در نخستین روز از مرحله دوم مسابقات ربوکاپ چین دو تیم از کشورهای سوئد و آمریکا را شکست دادند.

به گزارش گرداب به نقل از خبرگزاری مهر، با اعلام نتایج رسمی کاروان علمی ایران در روز نخست مسابقات جهانی ربوکاپ چین ۲۰۱۵ در روز گذشته دو تیم واحدهای قزوین و یزد دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات جهانی روبوکاپ توانستند تیم های آمریکا و سوئد را شکست دهند.

در این مسابقات ۲۰۰ تیم از کشورهای مختلف به مصاف هم می روند که از ایران ۳۵ تیم از جمله ۵ تیم از واحد قزوین و واحدهای یزد و دماوند دانشگاه آزاد اسلامی به همراه گروه های دانش آ‌موزی حضور دارند.

در لیگ امدادگر واقعی تیم MRL از دانشگاه آزاد قزوین باکسب بیشترین امتیاز، تیم اول روز نخست شد و این تیم و تیم YRA دانشگاه آزاد اسلامی یزد نیز با کسب امتیازات لازم در کنار تیم‌های آلمان، تایلند و مکزیک به دور بعدی مسابقات صعود کردند.

در لیگ فوتبالیست نائو هم تیم MRL دانشگاه آزاد قزوین با نتایج ۸ بر۰و ۲ بر۱به ترتیب بر تیم‌هایی از دانشگاه‌های سوئد و آمریکا پیروز شد و در لیگ فوتبالیست سایز کوچک، تیم دانشگاه امیر کبیر در دور اول با تیمی از کشور آمریکا روبرو شد و بازی را واگذار کرد. این تیم باید بازی دوم خود را با تیم ژاپن برگزار کند.

تیم MRL دانشگاه آزاد قزوین نیز با نتیجه مساوی ۲بر۲ مقابل تیمی از ژاپن چشم به بازی دوم خود مقابل آلمان دارد. در لیگ شبیه ساز دو بعدی تیم‌های سایرس دانشگاه صنعتی شیراز، هرمس از مدرسه علامه حلی، فونیکس از مدرسه انرژی اتمی، تیم جنیوس از مدرسه غزال شیراز و تیمی از دانشگاه آزاد سلامی تهران جنوب با کسب امتیازات لازم به دور بعدی مسابقات صعود کردند.

همچنین، در لیگ شبیه‌ساز امداد هم تیم‌های دانشگاه آزاد قزوین، دانشگاه امیرکبیر و دبیرستان‌های خرد و فرزانگان به دور دوم صعود کردند و در لیگ فوتبالیست سایز متوسط تیم MRL دانشگاه آزاد قزوین با دو برد مقابل کشور میزبان و ژاپن و یک باخت مقابل تیم دوم چین به مرحله بعد صعود کرد.