Gerdab.IR | گرداب

غیر فعال کردن اجرای خودکار برنامه ها+ آموزش تصویری

تاریخ انتشار : ۲۹ تير ۱۳۹۴

در این گزارش به شما می گوییم چطور می توانید هنگام بالا آمدن ویندوز از باز شدن خودکار برخی برنامه ها که سبب کندی سرعت شما می شود جلوگیری کنید.

به گزارش گرداب به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان،همیشه در ویندوز یکسری نرم افزار های نصب شده ای وجود داد که با بالا آمدن آن به طور خودکار اجرا می شوند.اجرای خودکار برخی از این برنامه ها ممکن است سبب مزاحمت یا کند شدن سرعت ویندوز شما شود.

حال در این گزارش قصد داریم نحوه غیر فعال ساختن اجرا خودکار این برنامه ها را در هنگام شروع ویندوز به شما کاربران عزیز آموزش دهیم.
 
نحوه کار:

ابتدا روی نوار تسک بار ویندوز راست کلیک کرده و گزینه Task Manager را انتخاب کنید.

 
غیر فعال کردن اجرای خودکار برنامه ها+ آموزش تصویری


سپس در صورتی که پنجره Task Manager شما به صورت ساده است بر روی گزینه More Details کلیک کرده تا به حالت پیشرفته در آید.

 
غیر فعال کردن اجرای خودکار برنامه ها+ آموزش تصویری


اکنون در پنجره Task Manager به تب Startup مراجعه کنید در تب Startup برنامه هایی که با شروع ویندوز به طور خودکار اجرا می شوند را مشاهده خواهید کرد که برای غیر فعال نمودن برنامه مورد نظر تنها کافیست روی آن راست کلیک کرده و گزینه Disable را انتخاب کنید.


غیر فعال کردن اجرای خودکار برنامه ها+ آموزش تصویری
 

آموزش غیر فعال کردن اجرای خودکار برنامه ها در هنگام شروع ویندوز در ویندوز های قدیمی تر

در صورتی که از ویندوز های قدیمی تر مانند ویندوز ۷ و ویندوز xp استفاده می کنید.ابتدا Run را اجرا کنید و عبارت msconfig را درون کادر تایپ کرده و روی ok کلیک کنید.
سپس در پنجره system configuration به تب startup مراجعه کرده و تیک برنامه هایی که نیاز ندارید را بردارید و در آخر دکمه ی Ok  را بزنید.