Gerdab.IR | گرداب

هک کردن از طریق گرما

تاریخ انتشار : ۳۰ تير ۱۳۹۴

چندی پیش دانشگاه بن‌گورین روشی را برای هک کردن از طریق گرما ابداع کرده بودند. اخیراً گروهی از هکرها نیز روشی مشابه را ابداع کرده‌اند.

به گزارش گرداب به نقل از سایبربان گروهی از محققان امنیتی روشی را برای هک کردن ابداع کرده‌اند که در آن می‌توانند از طریق حرارت ساطع‌شده از کامپیوترتان، سیستم شما را هک کنند. در روش ابداع‌شده، هکرها می‌توانند از طریق حس‌گرهای گرمایی تعبیه‌شده درون رایانه شما، استراق‌سمع کنند و اطلاعات رایانه شما را سرقت کنند.

این روش به هکرها اجازه می‌دهد که کلیدهای امنیتی و رمزهای عبور را به سرقت ببرند و این اطلاعات را به رایانه‌های خود انتقال بدهند. تجهیزات هکرها باید در نزدیکی رایانه قربانی باشد. درواقع این روش یک روش آفلاین است.

علاوه بر سرقت اطلاعات، هکرها می‌توانند بدافزارهایی را نیز به رایانه قربانی تزریق کنند. به‌طور قطع به‌یقین این روش، روشی کند و پرمخاطره و هزینه‌بردار است اما روشی بسیار مؤثر است.

شرکت کسپرسکی در حین توضیح نحوه عملکرد این روش، گفت که:
"بدافزارهای تزریق‌شده به رایانه قربانی، اطلاعات محرمانه کاربر قربانی را می‌خواند و مرتباً دمای سیستم را تغییر می‌دهد و یک سیگنال گرمایی می‌فرستد. رایانه هکر اطلاعات ارسال‌شده از طریق بدافزار را خوانده و رمزگشایی می‌کند."