Gerdab.IR | گرداب

ناراحتی فروشندگان از موفقیت اندک ساعت اپل

تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۴

استقبال از ساعت هوشمند اپل تا بدان حد اندک بوده که موجب اظهار نارضایتی علنی فروشگاه ‌ها و حتی خرده فروشان شده و دیگر تردیدی وجود ندارد که هیچ کدام از پیش‌بینی‌های قبلی در مورد این ساعت محقق نخواهد شد.

به گزارش گرداب به نقل از  فارس، مارک لی تحلیل گر موسسه Bernstein در این مورد می گوید: تردیدی نیست که ساعت های اپل فروش خوبی ندارند و نحوه عرضه و توزیع این محصول در فروشگاه‌های مختلف موید این مساله است.
 
بسیاری از این فروشگاه‌ها تعداد ساعت‌های سفارش داده شده اپل برای دریافت و عرضه را بارها و بارها کاهش داده‌اند تا از زیان بیشتر جلوگیری کنند. پیش‌بینی می‌شود این روند در سه ماهه سوم سال 2015 نیز ادامه پیدا کند. با توجه به اینکه این زمان با فصل تابستان تلاقی دارد و یکی از پررونق ترین زمان‌ها محسوب می شود بعید به نظر می رسد استقبال از ساعت اپل در آینده بیشتر شود.
 
بدبینانه ترین پیش بینی ها حاکی از فروش 3 میلیون ساعت اپل در سه ماهه دوم سال 2015 بود. اما پیش بینی جدید حاکی از این است که این رقم از حدود 2.5 میلیون واحد فراتر نخواهد رفت. کارشناسان معتقدند اکثر مردم ساعت اپل را وسیله ای لوکس می دانند که کارآیی خاصی ندارد و لذا حاضر نیستند حداقل 350 دلار برای خرید آن بپردازند.