Gerdab.IR | گرداب

افتتاح نمایشگاه گیمزکام

تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۴

نمایشگاه گیمزکام (Gamescom) یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین نمایشگاه‌های مرتبط با بازی‌های ویدئویی است که هرساله در آلمان برگزار می‌شود.

به گزارش گرداب از سایبربان؛ نمایشگاه گیمزکام یکی از بزرگترین و مهمترین نمایشگاههای مرتبط با بازیهای ویدئویی است که هرساله در آلمان برگزار میشود. این نمایشگاه امسال از تاریخ 4 آگوست در شهر کلن آلمان برگزار شده است.

فضایی که امسال برای نمایشگاه در نظر گرفته شده است 18% از سال گذشته بزرگتر بوده و فضای بیشتری به غرفه دارها و بازدیدکنندگان اختصاص داده است. هدف از برگزاری نمایشگاههایی مانند گیمزکام جمع شدن تمام شرکتهای بازی‌سازی معروف و غولهای این صنعت مانند مایکروسافت (Microsoft)، سونی (Sony)، نینتندو (Nintendo) و شرکتهای دیگر است تا آنها به معرفی محصولات سختافزاری و نرمافزاری خود به مردم بپردازند. همچنین شرکتهای شرکت‌کننده در این نمایشگاهها به بحث و تبادل اطلاعات در مورد فنّاوری‌های جدید که به آن دست‌یافته‌اند میپردازند.

از شرکتها و بازیهای مهمی که امسال در این نمایشگاه معرفی شد میتوان به تریلر بازیهای مهمی مانند «Call of duty: black ops 3» از «activision»، بازی «Tomb raider rising» از شرکت کریستال داینامیکس (crystal dynamics) و بسیاری بازیهای دیگر اشاره کرد.

مهمترین خبری که امسال تا این لحظه در نمایشگاه منتشر شده این است که بازی مافیا 3 (mafia III) به‌طور رسمی معرفی و تأیید شد. استادیو «CD projekt Red» نیز اعلام کرد فعلاً قصد ساخت بازی «Witcher 4» را نداشته و تمرکز خود را بر روی بازی cyberpunk قرار داده است.