Gerdab.IR | گرداب

يك منبع آگاه:

اطلاعات ارزشمندي از سازمان اطلاعات آمريكا توسط اميري به ايران منتقل شد

تاریخ انتشار : ۳۰ تير ۱۳۸۹

يك منبع آگاه با بیان اینکه جمهوري اسلامي ايران هم اكنون جزئيات ارزشمندي از سازمان اطلاعات مركزي آمريكا را در اختيار دارد، تاکید کرد: این پيروزي بسيار بزرگي است.

به گزارش گرداب، يك مقام آگاه با اشاره به بازگرداندن شهرام اميري پژوهشگر ايراني به كشور و شكست مفتضحانه دستگاههاي اطلاعاتي و رسانه‌اي اين كشور در اين موضوع گفت: اين يك جنگ اطلاعاتي بين سازمان اطلاعات مركزي آمريكا و ما بود كه طراحي و مديريت آن توسط ايران انجام شد.

وي يادآور شد: ما در طراحي اين جنگ هدف‌گذاري اطلاعاتي مختلفي را در نظر داشتیم و به فضل خدا به همه اهداف خود در اين جنگ دست يافتيم بدون آنكه حريف ما هيچ پيروزي واقعي را به دست بياورد.

اين مقام آگاه، يكي از اين پيروزي‌ها را همين اظهارات مسئولان امنيتي آمريكا دانست كه گفته بودند "اطلاعات اميري نزد ماست و خود او در ايران."

وي در تشريح اين موضوع گفت: ما در هدف‌گذاري خود به دنبال اين بوديم كه از درون سازمان اطلاعات مركزي آمريكا اطلاعات خوبي را به‏ دست بياوريم و در مقطعي كه آقاي شهرام اميري در آمريكا بود، توانستيم ارتباطي را با وي در سال 88 برقرار كنيم که اطلاعات بسيار ارزشمندي از اين طريق به دست آمد و در عين حال ايشان مديريت و راهنمايي نيز شدند.
به دليل آنكه اطلاعات شهرام اميري به خاطر فشردگي زماني و ملاحظات خاص از طريق ارتباط از راه دور قابل دريافت نبود، در بازگشت به ميهن اسلامي اين اطلاعات منتقل شد و دستگاه هاي اطلاعاتي جمهوري اسلامي ايران هم اكنون جزئيات ارزشمندي از سازمان اطلاعات مركزي آمريكا در اختيار دارند كه پيروزي بسيار بزرگي است.

كشف ليست مورد نظر سيا براي ربايش
وي در خصوص نوع اطلاعاتي كه هم اكنون در اختيار نيروهاي اطلاعاتي كشورمان است نيز گفت: ‌اين اطلاعات هدف‌گذاري شده در حوزه‌هاي مختلفي است؛ اولاً مشخص شد سيا در مقابل كلاهبرداران حرفه‌اي باز هم فريب اطلاعاتي خورده است و برخي سازمان‌هايي كه براي سيا كار جمع‌آوري اطلاعات انجام مي‌دهند چون فهميده‌اند اين سازمان در مورد فعاليت صلح آميز هسته‌اي كشورمان جهت‌گيري مشخصي دارد و فقط بر گزينه انحرافي تاكيد مي‌كند، با گرفتن پول‌هاي كلان، اطلاعات كاملا منحرف و غلطي به آنها منتقل كرده‌اند كه اين اطلاعات هم اكنون در اختيار ما به طور كامل قرار گرفته است و آنها توانسته‌اند از اين طريق يك كلاهبرداري حرفه‌اي را انجام دهند كه يكي از آنها، سازمان تروريستي منافقين است.

وي همچنين ادامه داد: ما توانستيم اين موضوع را بفهميم كه آمريكائي ها براي تكميل سناريوي فريبكارانه خود، در پي چه اقدامات ديگري بوده و به دنبال چه نفراتي براي ربايش و مستندسازي جعلي هستند.

به گفته اين كارشناس مسائل بين‌الملل، چون سيا اصرار داشته كه همين جهت‌گيري را داشته باشد، با اتكا به اطلاعات غلط راه‌هايي را پيموده و ادعاهايي را مطرح كرده است و حتي به آژانس بين‌المللي انرژي اتمي فشار وارد كرده بود اما براي اثبات اين ادعاهاي واهي دنبال آدم‌ربايي و تكميل مستندات براي فريب‌كاري بودند و بر همين اساس به آقاي اميري پيشنهاد دادند با به‏ عهده گرفتن جزئيات و اسناد دروغين يك لپ‌تاپ موهوم از مواهب مادي كلاني برخوردار شود.

اين مقام مطلع با تاكيد بر اينكه اگرچه آمريكائيها بعدها فهميدند فريب خورده‌اند اما به خاطر تكرار ادعاهاي كذب، راهي جز ادامه همين مسير را نداشتند، اضافه كرد: اطلاعات و جزئيات فراواني در خصوص اين فريب خوردگي آمريكا موجود است كه در صورت نياز جزئيات آن مطرح مي‌شود.

راه‌هاي نفوذ و ضربه پذيري سازمان اطلاعات مركزي آمريكا را تكميل كرديم
وي در خصوص ديگر اطلاعات هدف‌گذاري شده كه توسط شهرام اميري در اختيار جمهوري اسلامي ايران قرار گرفته است نيز گفت: ما همچنين راه‌هاي نفوذ و ضربه پذيري سازمان اطلاعات مركزي آمريكا را تكميل و برخي مكان‌ها، افراد و مرتبطين آنها نيز شناسايي کردیم.

اين منبع آگاه تصريح كرد: علاوه بر آنكه شيوه‌ها و روش‌هاي فعاليت‌هاي آنها در صحنه مشخص شد، موضوعات جزئي‌تر مانند خودروهاي آنها نيز مورد شناسايي قرار گرفت كه در صورت نياز جزئيات بيشتر آن اعلام مي شود.

اعلام شماره‌هاي 2 خودرو متعلق به سازمان اطلاعات مركزي امريكا
وي افزود: براي تنوير افكار عمومي جهان و رسانه‌هاي علاقمند به پيگيري ربايش شهروند ايراني، شماره پلاك دو خودروي متعلق به سازمان اطلاعاتي آمريكا را اعلام مي‌كنيم تا خبرنگاران آزاد تمام دنيا بتوانند اين موضوع را پيگيري كنند. دولت آمريكا نيز بايد شرايط تحقيق را فراهم كند تا نتيجه اين موضوع كاملا مشخص شود.

"يكي از اين خودروها تويوتا كرم‌رنگ به شماره XXE60006 و ديگري شورولت مدل SUV آبي تيره به شماره XUK6939 كه اسم رمز آن SPIT FIRE است؛ هر دوي اين خودروها متعلق به ايالت ويرجينيا هستند."

 گفت‏وگوي صميمانه اميري با خانواده؛ شكست سناريوي امريكائي‌ها
اين مقام آگاه در پاسخ به سؤال ديگر در خصوص اظهار نظر برخي مقامات آمريكايي در خصوص تحت فشار گذاشتن اميري از طريق تهديد خانواده وي نيز گفت: اگر مواضع مختلف مقامات امنيتي، وزير خارجه و سخنگوي آمريكا مورد بررسي قرار بگيرد، نوعي آشفتگي و بيان حرف‌هاي متناقض مشهود خواهد بود كه يكي از آخرين موضوعات همين مسئله تهديد خانواده آقاي اميري است.

وي خاطرنشان كرد: پس از ارتباطي كه در سال 88 با روش‌هاي مختلف اطلاعاتي بين ما و شهرام اميري برقرار شد، وي گفت‌وگويي نيز با همسر خود داشت و در همين فيلم كه هم اكنون نيز موجود است، آقاي اميري و همسرشان در يك گفت‌وگوي صميمانه با همديگر در خصوص موضوعات مختلف سخن مي‌گويند و همسر ايشان به وي اعلام مي‌كند كه در سلامت و وضعيت خوبي به سر مي‌برند و از وي مي‌خواهد مقاومت كرده و با آرامش براي بازگشت به ميهن تلاش كند.

اين منبع مطلع در پايان اعلام كرد: همانطور كه به طور گسترده در محافل آمريكايي و ساير كشورهاي غربي نيز گفته شده، ربايش آقاي اميري و بازگرداندن ايشان به ايران، شكست فاحشي براي سازمان اطلاعات مركزي آمريكا در جنگ با ايران بوده و بهتر است آنها اين شكست را بپذيرند وگرنه اطلاعات فراواني در اختيار ايران است كه در صورت لزوم منتشر خواهد شد.

منبع: فارس