Gerdab.IR | گرداب

ورود پردازنده‌های پرقدرت زئون اینتل

تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۴

پردازنده‌های فوق حرفه‌ای زئون که معمولاً روی سرورها استفاده می‌شود به‌زودی روی لپ‌تاپ‌های نسل جدید نصب خواهند شد و 6 هسته‌ای Core i7 به 18 هسته‌ای زئون تبدیل می شود.

به گزارش گرداب از خبرآنلاین، پردازنده موسوم به E3-1500M v5 Skylake processor از پاییز امسال روی لپ‌تاپ‌های جدید قرار می‌گیرند و پس‌ازآن باید شاهد سرعت و عملکرد فوق‌سریع روی لپ‌تاپ‌ها با معماری 14 نانومتری اینتل باشیم.

گرفتن خطاها و فیکس کردن ارور/Error به‌صورت خودکار، رندر کردن فایل‌ها و تصاویر حجیم 3 بعدی و نیز محاسبه حجم بزرگی از دیتا درآن‌واحد از ویژگی‌های پردازنده زئون است.

گفتنی است پردازنده‌های زئون نسبت به بازدهی و کارایی که دارند، دمای کمتری دارند و به دلیل کاربرد در سرورها و دیتاسنتر‌ها، از پایداری بیشتری برخوردارند و در شرایط مساوی، درصد بسیار کمتری از هنگ و کرش (Crash) سیستمی را در مقایسه با پردازنده‌های معمولی دسکتاپ (core i5 و غیره) دارند.

همچنین پورت‌هایی مانند تاندربولت را در خود جای می‌دهند و کاربران می‌توانند با این پورت دست به نقل‌وانتقال فایل در کسری از ثانیه روی لپ‌تاپ خود (مانند سرور) بزنند. از سوی دیگر اجرای دو تصویر هم‌زمان با فرمت 4K و نیز پورت یو اس بی Type-C از دیگر ویژگی‌های پردازنده زئون است که لپ‌تاپ‌های جدید به آن مجهز می‌شوند و از پاییز 2015 باید منتظر ورود آن‌ها به دنیای فناوری اطلاعات باشیم.