Gerdab.IR | گرداب

گوشی قابل ساخت توسط کاربر، فعلا نه!

تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۴

گوگل برنامه های خود را برای ساخت گوشی هوشمند جدیدی که قطعات آن توسط کاربران قابل چسباندن به یکدیگر و تغییر هستند را به عقب انداخته است.

به گزارش گرداب، فارس به نقل از سی نت نوشت، در قالب این طرح موسوم به پرو‍ژه آرا تلاش می شود تا گوشی های هوشمند به گونه ای طراحی شوند که قطعات آنها به صورت مجزا از یکدیگر قابل سوار کردن و جدا کردن باشند.
 
یکی از مزایای این روش آن است که در صورت به روز شدن یک بخش از گوشی به سادگی می توان بخش قدیمی را از سایر اجزای گوشی جدا و با بخش تازه جایگزین کرد. علاوه بر این عرضه گوشی های این چنینی به کاربر امکان می دهد تا هر بخش از تلفن همراه را بر مبنای سلیقه اش از یک شرکت سازنده خاص خریداری کند و یک گوشی کاملا شخصی بسازد.
 
قرار بود اولین سری از این گوشی ها طی روزهای آینده در کشور پرتوریکو عرضه شوند، اما سخنگوی گوگل تایید کرده که برنامه های قبلی در این زمینه تغییر کرده است.
 
گوگل در ماه ژانویه کشور پرتوریکو را محلی ایده آل برای انجام چنین آزمایش هایی دانسته و علت این امر را استفاده 75 درصد از مردم این کشور از گوشی های همراه برای اتصال به اینترنت دانسته بود.
 
هنوز مشخص نیست گوگل به چه علت برنامه خود در این زمینه را تغییر داده و البته جزییات مربوط به طرح جدید گوگل در این زمینه هم اعلام نشده است.