Gerdab.IR | گرداب

معاون رگولاتوری:

اجرای فاز سوم ساماندهی سیم‌کارتها

تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۴

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از اتمام طرح احراز هویت سیم‌کارتهای موبایل خبر داد و گفت: از شهریورماه، وضعیت افرادی که بیش از ۱۰ سیم‌کارت به نامشان است تعیین تکلیف می شود.

به گزارش گرداب از مهر، غلامرضا داداش زاده در جمع خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت ساماندهی هویتی سیم کارتهای تلفن همراه اظهار داشت: هویت تمامی سیم کارتهای فعال در کشور با هماهنگی های انجام شده میان رگولاتوری، ثبت احوال و اپراتورهای تلفن همراه، مشخص شده است و تمامی سیم‌کارتها برمبنای کدملی احراز هویت شده اند.
 
وی با بیان اینکه در فاز بعدی موضوع مطابقت مالکیت سیم کارتها با کدملی اعلام شده، مورد بررسی قرار می گیرد اضافه کرد: موضوع تعیین تکلیف افرادی که بیش از ۱۰ سیم کارت به نامشان است در کمیته ساماندهی سیم کارتهای موبایل مورد بررسی قرار گرفت و مصوبه آن نیز ابلاغ شد اما به دلیل اعتراض برخی از کسانی که از این سیم کارتها استفاده نادرست می کردند اجرای این مصوبه، با تعویق همراه شد.
 
داداش زاده گفت: این موضوع از سوی برخی از کسانی که منافعشان با اجرای این مصوبه درخطر است نقض مالکیت شخصی عنوان شده است اما تلاشهای ما برای ایجاد محدودیت در ثبت مالکیت سیم کارت و موافقت مراجع بالاتر به ثمر نشسته و این دستورالعمل به زودی از سوی این مراجع ابلاغ خواهد شد.
 
وی با تاکید براینکه بخشی از قاچاق مکالمات در کشور از طریق این سیم‌کارتها انجام می شود ادامه داد: در فاز سوم ساماندهی سیم کارتها، این مصوبه اجرایی می شود.
 
معاون رگولاتوری خاطرنشان کرد: مطابقت کدملی با هویت مشترک در سامانه آنلاین رگولاتوری انجام می شود و قرار است از شهریورماه در سامانه رگولاتوری امکانی برای مشترکان مهیا شود که هر فرد با واردکردن مشخصات خود، از لیست سیم‌کارتهایی که به نامش است مطلع شود و از این طریق می توان نسبت به شناسایی سیم‌کارتهای جعلی اقدام کرد.