Gerdab.IR | گرداب

گوگل مودم هوشمند ساخت

تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۳۹۴

گوگل مسیریاب (روتر) هوشمند خود را با نام "آن‌هاب" معرفی کرد.

به گزارش گرداب از  تسنیم، اولین تفاوت و نقطه قوت این روتر بی‌سیم در برابر سایر مسیر‌یاب‌های موجود در بازار، زیبایی آن است. این دستگاه دارای بدنه‌ای استوانه‌ای و یک دست مشکی است که بیشتر شبیه دستگاه آمازون اکو به نظر می‌رسد.
 
اغلب مردم زمانیکه اقدام به خریداری روتر وای‌فای می‌کنند، زیبایی آن را در نظر نمی‌گیرند و همین باعث می‌شود تا این دستگاه‌ها معمولا گوشه‌ای از اتاق قرار داده شوند تا دور از چشم باشند. این دستگاه جدید با زیبایی که دارد می‌تواند در بخش‌های مختلف یک ساختمان به کار گرفته شود و حتی نمای دکوری هم دارد.
 
مدیر محصول گوگل گفته است معمولا روترها بر روی زمین و دور از دید گذاشته می‌شوند و همین کار باعث اختلال در کارکرد این دستگاه خواهد شد. ما محصولی را تولید کرده‌ایم که سیم‌های زائد و چراغ‌های چشمک زن آن حذف و به جای آنها آنتن‌های داخلی و چراغ‌ هوشمند لحاظ شده است که زیبایی خاصی به دستگاه بخشیده و همین می‌تواند منجر به تغییر مکان روتر از کف ساختمان به نقطه‌ای بالاتر که نتیجه‌ آن بهتر شدن کارکرد دستگاه است، شود.
 
از امکانات دیگر این دستگاه مدیریت و کنترل براساس اپلیکیشنی به نام "Google On" است که کاربران گوشی‌های اندرویدی و آیفون می‌توانند از آن استفاده کنند.
 
چراغی که در این روتر به کار رفته اگر سبز رنگ باشدنشان از شرایط مساعد دارد در غیر اینصورت و با نارنجی شدن چراغ، آلارم اختلال داده می‌شود.
 
نرم‌افزار داخلی این روتر به گونه‌ای است که به صورت اتومات مانع تداخل می‌شود و قابلیت اتصال به دستگاه‌هایی که از بلوتوث استفاده می‌کنند را نیز دارد.
 
این دستگاه قادر به نشان دادن اطلاعات تمامی اتصالات است به این نحو که می‌گوید هر دستگاه از چه میزان پهنای باند استفاده می‌کند؛ حتی می‌تواند میزان مصرف پهنای باند را برای دستگاه‌های مختلف مشخص کند.
 
امکان دیگری که برای این روتر در نظر گرفته شده امکان به اشتراک گذاری رمز دسترسی به آن از طریق یک کلیک است تا از این طریق سایر افراد نیز قادر به استفاده از آن باشند.
 
آپدیت‌های امنیتی و امکانات جدید این دستگاه 200 دلاری نیز قرار است به صورت اتومات از سوی گوگل ارسال شود.