Gerdab.IR | گرداب

کاهش پیشفرض های اندروید

تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۳۹۴

گوگل با کوتاه آمدن از مواضع قبلی‌اش دیگر بسیاری از برنامه‌های خود را به طور پیش فرض بر روی گوشی‌های اندرویدی نصب نخواهد کرد.

به گزارش گرداب فارس به نقل از زد دی نت نوشت، از جمله برنامه هایی که دیگر به طور پیش فرض بر روی گوشی‌های مجهز به سیستم عامل اندروید نصب نمی‌شوند می توان به گوگل پلاس، بازی های گوگل، پلی بوک و نیوزاستند اشاره کرد.
 
در سال های اخیر بسیاری از کاربران گوشی های اندرویدی از اینکه بسیاری از برنامه های گوگل از قبل بر روی این محصولات نصب شده و فضای زیادی از حافظه گوشی را اشغال کرده اظهار نارضایتی کرده بودند.
 
منابع خبری می گویند گوگل در مذاکره با برخی شرکای سخت افزاری با حذف برخی برنامه ها و خدماتش از آندروید که چندان مورد استقبال کاربران قرار نگرفته موافقت کرده است. بر اساس قراردادهای قبلی گوگل با شرکت های سازنده گوشی آنان حق حذف بدون اجازه نرم افزارهای این شرکت را ندارند.
 
منابع خبری اولین بار وقتی متوجه این موضوع شدند که مشخص شد گوگل پلاس به طور پیش فرض بر روی دو مدل جدید گوشی گالکسی نوت 5 نصب نشده است. کاربران در صورت تمایل می توانند با مراجعه به فروشگاه گوگل پلی برنامه های یاد شده را به طور دستی بارگذاری و نصب کنند.