Gerdab.IR | گرداب

برای گسترش دامنه خدمات جستجو صورت گرفت،

همکاری گوگل و توییتر

تاریخ انتشار : ۰۱ شهريور ۱۳۹۴

گوگل و توییتر دامنه همکاری های خود را گسترش داده اند تا توییت‌های کاربران در فهرست لینک های جستجوشده از طریق رایانه های رومیزی هم قابل مشاهده باشد.

به گزارش گرداب  فارس به نقل از ان وای سیتی نوشت، این دو شرکت در ماه می امسال هم قراردادی منعقد کردند تا به موجب آن توییت های کاربران در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شود. اما این همکاری محدود به کاربران تلفن همراه و تبلت بود.
 
دسترسی به توییت های کاربران در حین جستجو در گوگل برای برخی از کاربران که دوست دارند از جدیدترین تحولات و اخبار در ارتباط با موضوعی خاص مطلع شوند بسیار مفید است.
 
این توافق از یک سو به نفع توییتر است، زیرا به این شرکت امکان می دهد تا بر تعداد بازدیدکنندگان خود بیفزاید و از سوی دیگر گوگل نیز می تواند مطالب به روزتر و جالب تری در دسترس علاقمندان موضوعات مختلف قرار دهد.
 
جزییات مالی این توافق افشا نشده و برای اعلام این موضوع به جای صدور اطلاعیه رسمی به ارسال یک توییت اکتفا شده است.
 
دو طرف یک بار در سال 2009 هم توافقنامه مشابهی برای به اشتراک گذاری داده ها امضا کرده بودند، اما این توافق در سال 2011 لغو شد. توییتر در ماه های اخیر با کاهش درآمد و سقوط ارزش سهام در بازار بورس مواجه بوده و امیدوار است با توافق جدید بتواند شرایط را به نفع خود تغییر دهد.