Gerdab.IR | گرداب

افشای سرقت اسپاتیفای

تاریخ انتشار : ۰۱ شهريور ۱۳۹۴

سایت پخش موسیقی آنلاین اسپاتیفای اطلاعات گسترده ای را از کاربران جمع آوری می کند که از جمله آنها می توان به عکس ها، موقعیت مکانی و فهرست تماس اشاره کرد.

به گزارش فارس به نقل از تلگراف، سایت یاد شده با تغییر در سیاست های حریم شخصی خود حجم داده هایی که از کاربران جمع آوری کرده و با اشخاص و گروه های ثالث به اشتراک می گذارد به میزان چشمگیری افزایش داده است.
 
بر اساس این تغییرات کاربرانی که با گوشی هوشمند خود به سایت Spotify متصل شوند شاهد انتقال اطلاعات خصوصی خود به سرورهای این سایت خواهند بود و علاوه بر عکس ها و فهرست تماس ها و موقعیت مکانی، اطلاعات مربوط به تاریخچه استفاده از مرورگرهای اینترنتی نیز با استفاده از یک ابزار خاص جمع آوری می گردد.
 
اگر چه مدیران Spotify مدعی هستند که هدف از این کار ارتقای خدمات رسانی و امکانات است، اما تلاش برای دسترسی گسترده تر به اطلاعات خصوصی افراد با واکنش خشم آلود کاربران این سایت مواجه شده است.
 
این کاربران با حضور در شبکه های اجتماعی این سیاست جدید حریم شخصی را غیرقابل قبول دانسته و پرسیده اند چرا Spotify باید به فهرست تماسها و فایل های چندرسانه ای ما دسترسی پیدا کند.
 
Spotify علاوه بر سرقت این اطلاعات آنها را با شرکت های تبلیغاتی خاص، برخی مجموعه های تولید و انتشار موسیقی و شرکت های مخابراتی به اشتراک می گذارد. سیاست های جدید حریم شخصی Spotify علاوه بر 75 میلیون کاربر رایگان، 20 میلیون کاربر خدمات پولی این شرکت را هم در برمی گیرد.