Gerdab.IR | گرداب

خطر الگوهای رایج رمز در تلفن‌های هوشمند

تاریخ انتشار : ۰۲ شهريور ۱۳۹۴

بر اساس تحقیقات دانشگاه علم و صنعت نروژ، الگوهای رایجی که به‌ عنوان رمز استفاده می‌شود و امنیت کمی دارند شناسایی شده است.

به گزارش گرداب از سایبربان؛ بیشتر مردم از رمزی مانند "123456" برای تلفن‌های هوشمند اندرویدی خود استفاده می‌کنند که به‌راحتی قابل پیش‌بینی است. بر اساس تحقیقات مارتِ لوگِ (Marte Løge )، از دانشگاه علم و صنعت نروژ (NTNU) که بر روی 4000 نفر انجام شد.

77 درصد مردم رمز خود را از یکی از 4 گوشه شروع می‌کنند. از این تعداد رمز 44 درصد از بالا و سمت چپ شروع می‌شود. همچنین تعداد بسیار زیادی از افراد رمز خود را بر اساس حروف الفبا انتخاب می‌کنند. 10 درصد مردم نیز از حروف الفبا (مانند C، M، N) استفاده می‌کنند.
 
انتخاب رمز از طریق کشیدن یک طرح همچنان در اول راه خود قرار دارد و تا تکمیل و امن شدن آن زمان زیادی لازم است.

لوگِ پیشنهادهایی برای اینکه رمز بهتری انتخاب کنید داد. او در این باره گفت: «بهتر است رمز خود را از گوشه‌ها شروع نکنید. تا جایی که می‌توانید از تعداد بیشتری از گره‌ها استفاده کنید. زمانی که می‌خواهید رمز را وارد کنید نمایش رد الگو را خاموش کنید. بعضی از تلفن‌های هوشمند زمانی که با آن کار می‌کنید رد دست شما بر روی نمایشگر آن‌ها باقی می‌ماند، پس بهتر است پس از هر بار وارد کردن رمز این رد را پاک کنید.»