Gerdab.IR | گرداب

اینتل به جنگ غول بیماری‌ها می‌رود

تاریخ انتشار : ۰۲ شهريور ۱۳۹۴

شرکت اینتل سرویس جدیدی را طراحی کرده که به پزشکان در درمان بیماری ها کمک می کند.

گرداب از باشگاه خبرنگاران جوان؛ شرکت اینتل آغاز همکاری‌های جدیدی با دانشگاه علوم و سلامت اورگان (OHSU) را آغاز کرده است، تا با استفاده از خدمات پردازش ابری و ابزارهای تحلیل داده بتواند بیماری سرطان را درمان کند.
 
اگرچه این اتفاق کمی عجیب به نظر می رسد، ولی اینتل سیستم جدیدی با نام(Collaborative Cancer Cloud CCC) ارائه کرده است که در خانواده پلتفرم‌های به‌عنوان خدمات طبقه بندی می‌شود و با سیستم متن‌باز خود می‌تواند داده‌های پزشکی را به صورت کاملا دقیق تحلیل کند.
 
این سیستم به بیمارستان‌ها و محققان امکان می‌دهد تا ژنوم، تصاویر و داده‌های حیاتی مربوط به هر بیمار را به اشتراک بگذارند و بررسی‌های گسترده روی آن انجام شود تا با جلوگیری از شیوع بیماری سرطان، بیماران بهبود یابند.

شرکت اینتل با سخنرانی اصلی خود در کنفرانس Developer Forum که روز گذشته در سانفرانسیسکو برگزار شد توضیح داد که هدف اصلی آنها جمع‌آوری حجم گسترده داده‌ها و تحلیل آنها برای تشخیص ژنوم انسان است تا از این طریق در مطالعات پزشکی پیشرفت‌های قابل ملاحظه صورت گیرد و برای هر یک از بیماران روش درمانی مجزا به کار گرفته شود.
 
اینتل در این خصوص گفت: این سرویس جدید به پزشکان امکان می‌دهد با تکیه بر داده‌ها، روش‌های درمانی کاربردی را برای هر یک از بیماران به صورت جداگانه مورد استفاده قرار دهند.
 
شرکت اینتل توضیح داد که تهیه نقشه ژنوم هر بیمار تا کنون چند سال طول می‌کشید و هم‌اکنون به کمک سیستم جدید می‌توان این نقشه را ظرف یک روز تهیه کرد.