Gerdab.IR | گرداب

377 هزار دلار جایزه برای سر هکرها

تاریخ انتشار : ۰۴ شهريور ۱۳۹۴

در حالی که دهها نفر از سایت مروج خیانت اشلی مدیسون به علت هک شدن و افشای اطلاعات شخصی شکایت کرده اند، مدیران این سایت برای یافتن هکرهای خود 377 هزار دلار جایزه تعیین کرده‌اند.

به گزارش گرداب فارس به نقل از سی نت نوشت، در حالی که رسوایی هک شدن اشلی مدیسون باعث افزایش آمار مربوط به خودکشی، اخاذی، طلاق و ... در آمریکا و اروپای غربی شده، پلیس شهر تورنتو برای شناسایی هکرهای این سایت که تا به حال 10 گیگابایت اطلاعات کاربران این سایت را در وب منتشر کرده اند، تلاش می کند.
 
Avid Life Media شرکت مالک سایت اشلی مدیسون هم 500 هزار دلار کانادا معادل 377 هزار دلار برای سر هکرهای اشلی مدیسون جایزه تعیین کرده است. این مبلغ به فرد یا افرادی تعلق می گیرد که اطلاعات و سرنخ های منجر به دستگیری هکرهای مذکور ارائه کنند.
 
هکرهای اشلی مدیسون که عنوان Impact Team را برای خود انتخاب کرده اند یک ماه قبل از سرقت اطلاعات 37 میلیون نفر کاربر سایت اشلی مدیسون خبر دادند. اکثر کاربران این سایت افراد متاهلی بوده اند که به همسران خود خیانت می کردند.
 
مهاجمان به این سایت تهدید کرده اند اگر اشلی مدیسون کماکان به فعالیت خود ادامه دهد انها اطلاعات و تصاویر شرم آوری را در ارتباط با کاربران سایت مذکور منتشر خواهند کرد. در عین حال اشلی مدیسون توقف فعالیت های خود را نپذیرفته است.
 
در هفته گذشته دو خودکشی در شهر تورنتو رخ داده که پلیس معتقد است احتمالا مربوط به افشای اطلاعات کاربران سایت اشلی مدیسون است. همچنین چند مورد باجگیری هم در همین زمینه گزارش شده است. پیش از این شرکت هایی مانند مایکروسافت هم برای شناسایی متخلفان اینترنتی جایزه 250 هزار دلاری تعیین کرده بودند. در نتیجه این ابتکار عمل اعضای گروه Rustock که 40 درصد از هرزنامه های جهان را تولید می کردند شناسایی و دستگیر شدند.