Gerdab.IR | گرداب

اخاذی اینترنتی از کاربران اشلی مدیسون

تاریخ انتشار : ۰۴ شهريور ۱۳۹۴

این روزها میلیون ها زن وشوهر در آمریکا، کانادا، استرالیا و دیگر کشورهای غربی شب و روز مشغول بحث و جدل در مورد خیانتهایشان به یکدیگر هستند و البته با خطر باجگیری اینترنتی هم مواجهند.

به گزارش گرداب فارس به نقل از ناین نیوز نوشت، شرایط این افراد که کاربر سایت مروج خیانت اشلی مدیسون بوده اند روز به روز بدتر می شود، چون آنها باید در شرایطی که هیچ اعتمادی به همدیگر ندارند با کلاهبرداران اینترنتی اخاذ نیز بجنگند.
 
منابع خبری می گویند بسیاری از کلاهبرداران فضای مجازی که به اطلاعات شخصی اعضای این سایت دست یافته اند از آنها اخاذی کرده و با ارسال ایمیل های تهدیدآمیز از کاربران سابق اشلی مدیسون می خواهند مبالغی را به آنها پرداخت کنند.
 
هکرهای اشلی مدیسون دهها گیگابایت اطلاعات 37 میلیون کاربر سایت یاد شده را در فضای مجازی منتشر کرده و جنجال گسترده ای به راه انداخته اند.
 
تلاش برای باج گیری و ضربات عاطفی و روحی ناشی از افشای استفاده از این سایت باعث شده موارد متعددی از خودکشی و طلاق در کشورهای غربی گزارش شود.
 
برخی از افرادی که اطلاعات شخصیشان فاش شده می گویند نامه های تهدیدآمیزی از افراد ناشناس دریافت کرده اند. در یکی از این موارد فرد ناشناسی با ارسال ایمیل برای یک زن عضو سایت اشلی مدیسون از وی تقاضای دریافت 300 دلار پول کرده تا دوستان و اعضای خانواده اش را در جریان رسوایی مذکور قرار ندهد. فرد باجگیر در بخشی از ایمیل خود نوشته: اگر دوست داری جلوی من را بگیری تا این کثافت کاری را به اطلاع همه دوستان و اعضای خانواده ات نرسانم ( و شاید حتی به اطلاع محل کارت؟) باید دقیقا 1.05 بیت کوین (واحد پول اینترنتی مورد استفاده در بازی های ویدیویی که تقریبا معادل 300 دلار است) به آدرس ... بفرستی. اگر تا سه روز این کار را نکنی سیستم من به طور خودکار برای همه دوستان و اعضای خانواده ات پیام می فرستد."
 
هک شدن اشلی مدیسون حملات پیشینگ را هم افزایش داده است. به عنوان مثال در مواردی ایمیل هایی برای برخی افراد ارسال شده و ادعا شده که همسر گیرنده ایمیل در سایت اشلی مدیسون عضویت داشته است و کاربر در صورت تمایل می تواند بر روی لینک ارسالی کلیک کند. اما این لینک ها معمولا کاربران را به سایت های آلوده هدایت کرده و برای سرقت اطلاعات شخصی به کار می روند.