Gerdab.IR | گرداب

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد:

انقلابی در اینترنت در راه است

تاریخ انتشار : ۰۵ شهريور ۱۳۹۴

در مدت فعالیت دولت یازدهم 4700 کیلومتر فیبر نوری کشیده شده است که اکثر آن در مسیرهای صعب العبور و غیر قابل انجام بوده است.

به گزارش گرداب به نقل از فارس، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به احداث ۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر فیبر نوری در دولت یازدهم از قرارگاه خاتم برای بازگشایی مسیرهای صعب‌العبوری که بخاطر ۵۰ کیلومتر فیبر نوری سالها معطل مانده بود، قدردانی کرد.

محمود خسروی در مراسم افتتاح پروژه هاب ماهواره‌ای ایران در هفته دولت با ارائه گزارشی از عملکرد شرکت ارتباطات زیرساخت اظهارداشت: در مدت فعالیت دولت یازدهم 4700 کیلومتر فیبر نوری کشیده شده است که اکثر آن در مسیرهای صعب العبور و غیر قابل انجام بوده است.معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در سال‌های گذشته رینگ (مسیرهایی) از شبکه فیبر نوری تنها به خاطر 50 متر معطل مانده بود که اکنون بسیاری از آن مسیرها برقرار شده است.

وی ادامه داد: از این رو از قرارگاه که پیمانکاری این پروژه را بر عهده داشت به دلیل اجرای طرح‌های سخت تشکر می‌کنم. خسروی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ظرفیت زیرساخت انتقال کشور از ابتدای دولت یازدهم تاکنون 3 برابر شده، گفت: در دو سال آینده نیز قرار است این ظرفیت به 9 برابر میزان فعلی برسد.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت تصریح کرد: برای رسیدن به این هدف، پروژه نور 2 و تدبیر در دستور کار است. وی با قدردانی از ماده واحده‌ای که مجلس در تخصیص درآمدهای وزارت ارتباطات مصوب کرد، گفت: امسال 800 میلیارد تومان توسط شرکت زیرساخت سرمایه‌گذاری شده است و اگر با روند قبلی که سالی 100 میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری بودجه تخصیص پیدا می‌کرد، ادامه می‌دادیم این پروژه‌ها 8 سال زمان می‌برد. خسروی همچنین از افزایش 3.7 برابری ظرفیت شبکه IP خبرداد و گفت: در دو سال باقی‌مانده از دولت یازدهم ظرفیت IP کشور به 8 برابر میزان فعلی افزایش خواهد یافت.معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه وزیر دغدغه زیادی درباره اینترنت دارند، گفت: انقلابی درباره اینترنت و اتصال همه چیز به اینترنت در راه است. وی با اشاره به توسعه ظرفیت شبکه IP بین‌الملل تصریح کرد: از ابتدای فعالیت دولت یازدهم تاکنون، این ظرفیت به 16 برابر افزایش یافته است. خسروی سهم ترافیک داخلی از کل ترافیک کشور 10 درصد در ابتدای فعالیت دولت یازدهم و 40 درصد در مرحله فعلی عنوان کرد. وی از حمایت‌های وزیر ارتباطات و مجلس برای توسعه در زیرساخت‌ها قدردانی کرد.