شرکت گوگل قصد دارد اجرای تمام آگاهی‌های تبلیغاتی مبتنی بر نرم‌افزار "Flash" را روی نسخه‌ی رایانه‌ای مرورگر اینترنتی کروم غیرفعال کند.
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۹
کد خبر: ۱۵۲۳۸
به گزارش گرداب از ایتنا؛ غیرفعال کردن نرم‌افزار فلش نخستین بار در نسخه بتای کروم عرضه‌شده در ژوئن ۲۰۱۵، صورت گرفت و سرانجام گوگل به این نتیجه رسید که از تاریخ اول سپتامبر آن را به‌صورت گسترده برای تمام کاربران خود در سراسر جهان عملی کند.

اگرچه گوگل قصد ندارد نرم‌افزار فلش را به‌صورت کامل در مرورگر کروم غیرفعال کند، ولی گفته شده است که هم‌اکنون تنها محتوای اصلی ویدیو و انیمیشن مبتنی بر این نرم‌افزار می‌توانند اجرا شوند و مابقی آگهی‌های تبلیغاتی با این نرم‌افزار اجرا نمی‌شوند.

گوگل روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد اقدام مذکور به این معنی خواهد بود که بسیاری از آگهی‌های تبلیغاتی مبتنی بر Flash برای کاربران مرورگر اینترنتی کروم اجرا نمی‌شوند و کاربران اگر تمایل به تماشای این آگهی‌ها داشته باشند، باید به‌صورت دستی آن‌ها را فعال کنند.

 لازم به ذکر است شرکت آمازون هم برای تعطیل کردن آگهی‌های تبلیغاتی مبتنی بر نرم‌افزار Flash در سایت اینترنتی amazon.com تاریخ اول سپتامبر را انتخاب کرده است. با این اتفاقات اجرای محتوای مبتنی بر فلش در مرورگرهای کروم، موزیلا فایرفاکس و سافاری اپل به میزان فراوان محدود شده‌اند.
برچسب اخبار:
برچسب ها: گوگل ، کروم ، فلش ، آمازون ، موزیلا ، اپل
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد