ویروس مخرب Gozi علاوه بر سرقت اطلاعات بانکی به شماره‌های تامین اجتماعی، اطلاعات گواهینامه، پین‌کد گوشی نیز دسترسی می‌یابد.
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۹
کد خبر: ۱۵۴۲۱
به گزارش گرداب از باشگاه خبرنگاران جوان، یک مرد اهل کشور لاتویا که متهم به کمک به طراحی ویروس Gozi است شناسایی شده و مجرم شناخته شده است.
 
آمریکا این ویروس را یکی از مخرب‌ترین ویروس‌های مالی دانسته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد ویروس Gozi تا به حال میلیون‌ها دلار خسارت به بار آورده است.
 
Deniss Calovskis که در یک دادگاه فدرال در مانهاتان نیویورک شهادت می‌داد تصریح کرد من می‌دانستم آنچه که من انجام می‌دهم بر ضد قانون است.  
 
این مرد ۳۰ ساله در فوریه گذشته به مقامات قضایی آمریکا تحویل داده شد. ویروس Gozi اولین‌بار در سال ۲۰۰۷ به طور گسترده در فضای مجازی منتشر شده و خسارات مالی فراوانی به بار آورد. ویروس مذکور یک بار دیگر در سال ۲۰۱۰ هم خسارات گسترده‌ای به بار آورد.
 
این ویروس بعد از آلوده کردن هر رایانه علاوه بر سرقت اطلاعات ورود به حساب‌های بانکی، کدهای معیوبی را به صفحات وب هر بانک تزریق می‌کرد تا شناسایی عامل اصلی طراحی ویروس Gozi دشوار شود.  
 
همچنین از این طریق سرقت اطلاعات اضافی مانند شماره‌های تامین اجتماعی، اطلاعات گواهینامه رانندگی، پین‌کد گوشی و ... هم ممکن می‌شد.
 
Calovskis در سال ۲۰۱۳ دخالت خود در طراحی ویروس Gozi را تکذیب کرده بود.  
 
همدست وی در این زمینه یک مرد روس به نام Nikita Kuzmin که جلسه دادگاه برای رسیدگی به اتهامات وی هنوز برگزار نشده است.
برچسب اخبار:
برچسب ها: بانک ، ویروس ، مخرب ، روس ، سرقت
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد